SPP na targach MDO w KRAKOWIE!!!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych Warsztatach Parkieciarskich organizowanych przez SPP w ramach  Targów Budownictwa i Aranżacji „MDO – Mieszkanie, Dom, Ogród” w Krakowie

 

Targi Budownictwa i Aranżacji „MDO – Mieszkanie, Dom, Ogród”, które odbędą się 1-2 września 2018r na terenie Centrum Targowo – Kongresowego EXPO Kraków to doskonała okazja, aby przybliżyć odbiory końcowemu, ale także lokalnym wykonawcom, architektom i projektantom, najnowsze i nieszablonowe rozwiązania, charakteryzujące się najwyższymi parametrami jakościowymi, zarówno do mieszkań, domów jak i ogrodów.

Warsztaty i ofertę wystawców zobaczą:

  • klienci końcowi/ inwestorzy indywidualni,
  • fachowcy i właściciele firm remontowo-budowlanych
  • architekci,
  • właściciele ogrodów / miłośnicy zieleni,
  • projektanci wnętrz.

 

Tematyka Warsztatów :

  • Pokazy najnowszych produktów i technik stosowanych w parkieciarstwie
  • Przygotowanie i Wykończanie powierzchni (olejowanie, lakierowanie)
  • Montaż desek, parkietów w wybranych wzorach
  • Pomiary w parkieciarstwie
  • Nowe kolekcje parkietów

 

Partnerami SPP  Warsztatów są czołowe firmy branży parkieciarskiej:BLANCHON, Dr SCHUTZ, JAWOR-PARKIET, MAT-TAR, MUREXIN, KRAK-PARKIET

Dla zwiedzających targi MDO będzie przygotowany folder z informacjami o ofercie każdego wystawcy (dotyczy zakres pkt 3 – 6 dla  firm rejestrujących się jako partnerzy SPP)

Wydarzenie będzie promowane m.in. w telewizji, radiu, prasie, w Internecie, na portalach społecznościowych, grupach dyskusyjnych i billboardach. Z pewnością przełoży się to na wysoką frekwencję klientów bezpośrednio zainteresowanych zakupami, budowaniem, remontem i aranżacją przestrzeni życiowej.

Z ramienia SPP targi będzie obsługiwała firma KRAK – Parkiet Pawła Pieprzycy tel. 601 412 599 (członek SPP) , Koordynacja Dariusz Kozera 695 928 649.

 

Partnerzy Warsztatów:

 

Więcej na www.parkieciarzepolscy.com.pl

 

DREMA 11-14 września 2018 Poznań

 

 

 

 

Walne Zebranie Członków SPP, spotkanie branży parkieciarskiej- kształcenie w zawodzie Parkieciarz

Zaproszenie

Koleżanki i Koledzy !

Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia "Parkieciarze Polscy" Zarząd SPP zwołuje Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. 
Zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 13. czerwca 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu przy ul. Wł. Jagiełły 10 o godzinie 11.00.
W przypadku braku quorum drugi termin obrad nastąpi tego samego dnia o godz. 11.15. 

Porządek obrad:
1. Powitanie Członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości.
2. Sprawdzenie kworum.
3. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania.
4. Głosowanie nad porządkiem obrad.
5. Sprawozdanie Zarządu.
6. Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
8. Głosowanie nad absolutorium dla zarządu.
9. Plany finansowy, marketingowy oraz zamierzeń na rok 2018
10. Wolne wnioski i dyskusja nad zadaniami Stowarzyszenia.
11. Zakończenie obrad – ok. godz. 12.00

UWAGA:  Po Walnym Zebraniu w godz. 12.15-14.00 odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem m.in. przedstawicieli producentów, wykonawców, kuratorium oświaty, rzemiosła, szkolnictwa zawodowego poświęcony roli branży parkieciarskiej przy wspieraniu kształcenia w zawodzie parkieciarz oraz prezentacja warsztatów i planów kształcenia w zawodzie parkieciarz ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

O godz. 14.15 – obiad
15.00 – zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (dla chętnych)

Serdecznie zapraszamy,
Zarząd Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy
Pytania i potwierdzenie udziału prosimy kierować kierować na:  biuro@parkieciarzepolscy.com.pl w terminie do dnia 31.05.2018
Prosimy zaznaczyć udział w:  1.  w Panelu: Tak/Nie,     2.  Zwiedzanie obozu: Tak/Nie

W imieniu Zarządu
Dariusz Kozera 

Drema Silesia Sosnowiec 06-08 kwietnia 2018

 

STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY ZAPRASZA NA KOLEJNE REGIONALNE WARSZTATY PARKIECIARSKIE

PREZENTOWANE BĘDĄ NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PRODUKTY: PARKIETY, DESKI, KLEJE, LAKIERY, OLEJE, WOSKI, TARASY DEWNIANE

ORAZ TECHNOLOGIE W PARKIECIARSTWIE.

 

WARSZTATY UZUPEŁNIĄ PREZENTACJE ORAZ PRAKTYCZNE POKAZY:

– PRZYGOTOWANIA PODKŁADU,

– KLEJENIA,

– SZLIFOWANIA,

– WYKOŃCZENIA POWIERZCHNI ORAZ POMIARÓW W PARKIECIARSTWIE

 

Zapraszamy szczególnie parkieciarzy i firmy z regionów Polski Południowej. Członków SPP zapraszamy do bezpłatnego prezentowania swoich materiałów reklamowych i aktywnego uczestnictwa w formie prezentacji. Do dyspozycji mamy 200 m2 przestrzeni Warsztatów oraz oraz miejsce na prezentację I wykłady multimedialne (ekran, rzutnik, nagłośnienie). Koszt uczestnictwa dla firm sponsorskich w charakterze Partnera Warsztatów (własne ekspozytory, roll-up, banery, udział technika-prezentera, wykłady) wynosi: 1000,00 PLN (dla Członków Wspierających SPP 500,00 PLN)

 

Zgłoszenia prosimy kierować na: biuro@parkieciarzepolscy.com.pl do 27.03.2018

Warsztaty  obsługuje członek SPP firma Paweł Widawski 601 835 763, a koordynuje biuro SPP  tel. 695 928 649,  biuro@parkieciarzepolscy.com.pl                      

 

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

60-654 Poznań, Winiarska 1

NIP: 521-30-97-440

BIURO@parkieciarzepolscy.com.pl

www.parkieciarzepolscy.com.pl

 

 

 

 

 

 

Deszczułką między oczy klienta, czyli prawda o parkietach litych gotowych

Co zainspirowało mnie do kilku krytycznych uwag o parkietach gotowych polakierowanych z merbau, teaku, a nader wszystko z bambusa? Właściwie powodów było kilka. Powszechny internetowy optymizm pisany na różnych portalach przez samych importerów i wspomagających ich sprzedawców w sieciowych punktach sprzedaży podłóg.

 

Tych „porad ekspertów” nie piszą absolutnie parkieciarze. Proszę spojrzeć, o której godzinie dopisują aktywność na forach i portalach. Parkieciarze w tym czasie są na budowach. Inspiracją są również ostatnie ekspertyzy zlecone przez zaskoczonych negatywnie klientów, ale i spotkania z nowymi potencjalnymi klientami, którzy wiarę w takie produkty opierają na ofertach internetowych. Zresztą doba Internetu pokazuje nam łatwą i najtańszą drogę kupna dóbr wszelakich, ale w przypadku podłóg jest to zawsze kupno przysłowiowego kota w worku. Czytając socjotechnikę wszystkich importerów i zachęty do kupna takich produktów mam wrażenie, że tradycja parkietu w dobrym wykonaniu została wyparta. To tak jak w ekonomii zły pieniądz wypiera dobrą monetę. Podłogi drewniane marnej jakości zalewają nasz rynek, ale winą za taki stan rzeczy można obarczać samych inwestorów. Nie jest tajemnicą, że większość takich podłóg trafia na nasz rynek z Chin, podczas gdy parkiety z polski, a jesteśmy największym ich producentem w Europie, kupują bogate społeczeństwa na zachodzie. Tych kilka przykładów, które przedstawiam pokazuje tylko sam problem przekroju desek, ich geometrii i wpływ tych czynników na trwałość posadzki. W następnym numerze pokażę mierną trwałość ze względu na rodzaj wykończenia lakierem UV. Aby nie być stronniczym i nie pokazywać tylko jednego importera, nazywają- cego się często producentem, pokazałem przekroje różnych marek, nawet tych bardzo znanych. Jest to złudne, bo jak przeglądam strony internetowe, to czę- sto ci importerzy uwiarygodniają jakość swoich desek zdjęciami ze szkoleń dla projektantów, czy filmami na youtube.

Klient często nie czyta żadnych opracowań, woli opinie na portalach. Nie czyta również informacji z etykiety na opakowaniu, podobnie jak i instrukcji montażu i gwarancji. Co piszą importerzy? Proszę spojrzeć, deszczułka ewidentnie wąska ma tolerancję wymiarową 60 mm +/- 2 mm. Czyli raz może być szerokości 58 mm, a raz 62 mm. Podobnie jest z grubością. Tutaj jeszcze gorzej wypada tolerancja. Raz deszczułki mogą mieć 8 mm, a raz 12 mm. Trzeba być nierozsądnym, aby kupować takie produkty. Efekt jest taki jak widać na zdjęciach. Różnice wysokości miedzy deszczułkami, brak kątów i wymiarów. Geometria leży na łopatkach, ale nikomu to nie przeszkadza, wszak klient zapłacił tanio.

Ponadto chodniki owadzie czarne. Czyli takie przysłowiowe dziury po kornikach. Mimo, że nie są akceptowalne społecznie, to w przypadku reklamacji muszę stwierdzić jako rzeczoznawca, że są one nawet dopuszczalne w normach.

Kuriozalny, słaby zamek bezklejowy w deskach z bambusa. Ten producent dopiero wchodzi na rynek Polski, ale mając atrakcyjne ceny z pewnością znajdzie nabywców na swoje podłogi, szczegolnie w sieciach marketów budowlanych i sklepów sieciowych z parkietami. W ocenianej podłodze krótko po montażu stwierdzi- łem nasilajace się problemy z zamkiem (zdjęcia na drugiej stronie). W przekroju widać profil niefortunnego zapięcia, a zdjęcia pokazują wady w postaci pęknięć. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach winne są parametry w mieszkaniu, a odrzucenie reklamacji jest ciosem dla zaskoczonego klienta. Dodatkowo tę podłogę montował człowiek niemający z podłogami drewnianymi nic wspólnego, choć jak sam twierdzi panele układa od początków lat 90 – tych. Kto wiec w praktyce ma doradzić klientowi? Nawet jakby miał on tę informację to trudno przewidzieć, że zrezygnuje z atrakcyjnej cenowo podłogi, wszak cena czyni cuda.

Czesław Bortnowski Parkieciarz, Rzeczoznawca

parkieciarz.eu 6/2011