Wyjątkowa precyzja, także w terenie: pierwszy dalmierz laserowy Bosch z wbudowaną kamerą. Wyższa wydajność dzięki funkcji szybkiego transferu danych

►    Precyzyjny pomiar do 120 m dzięki celownikowi z funkcją zoom
►    Szybkie pomiary, dokumentacja i zdalne sterowanie za pomocą aplikacji Measuring Master
►    Optymalna czytelność dzięki dużemu kolorowemu wyświetlaczowi z wytrzymałym ekranem 

Profesjonaliści z wielu branż wysoko cenią dalmierze laserowe – szybkie i precyzyjne pomiary to ogromne ułatwienie w pracy. Jednak do tej pory namierzenie punktu laserowego dalmierza w jasnym otoczeniu lub przy większych odległościach mogło sprawiać trudności. Teraz Bosch rozwiązuje ten problem – GLM 120 C Professional to pierwszy dalmierz laserowy tej marki wyposażony w kamerę. Za pomocą kamery i siatki celowniczej na wyświetlaczu, użytkownicy mogą dokładnie namierzyć cel i wykonać precyzyjne pomiary także przy większych odległościach – aż do 120 m. Kamera posiada rozdzielczość 5 megapikseli, trzystopniowy zoom i może zapisać w pamięci 50 zdjęć  wraz z informacją o dacie i wykonanymi pomiarami. 

Dane dostępne w telefonie lub na tablecie 


Dzięki technologii Bluetooth® pomiary można przenieść z dalmierza do aplikacji Measuring Master i tam dalej je przetwarzać – udostępnić współpracownikom, wykonać kalkulację materiałów lub tworzyć i modyfikować rzuty poziome. Dalmierz może być też sterowany za pomocą tej aplikacji, dzięki czemu pomiar można wykonać zdalnie bez ryzyka potrącenia urządzenia, a także bez pomocy drugiej osoby. Aplikację Measuring Master można pobrać bezpłatnie ze sklepów Apple App Store i Google Play Store. Dodatkowo informacje zapisane w pamięci  można odczytać na komputerze po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla micro USB– dostępne formaty: CSV i JPEG. 

 


Prosta obsługa eliminuje ryzyko błędu


Dalmierze GLM 120 C Professional wyposażony został w prosty i intuicyjny panel sterowania – nowa funkcja menu oferuje użytkownikom pomocne wskazówki w postaci tekstów i animacji, które znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem. Nowy dalmierz Bosch  ma również wbudowany   czujnik nachylenia działający w zakresie 360° i można je wykorzystać do pomiaru kątów lub jako poziomicę cyfrową. Urządzenie posiada także dodatkowy przycisk pomiaru umieszczony z boku, którym można włączać i wyłączać narzędzie  oraz zainicjować pomiar, zapewniając sobie komfort i elastyczność działania, niezależnie od warunków pracy. Nowością jest także funkcja automatycznego wykrywania trzpienia : urządzenie rozpoznaje, kiedy trzpień  jest całkowicie wysunięty, co ma miejsce np. przy pomiarach wykonywanych z narożnika. Dzięki temu użytkownik nie musi ręcznie zmieniać punktu początkowego pomiaru, lecz jedynie go potwierdzić. Zmniejsza to ryzyko błędnego pomiaru.


 

Czytelny kolorowy wyświetlacz z wytrzymałym ekranem

 

Na kolorowym wyświetlaczu 2,8" można wygodnie odczytać lub sprawdzić cztery ostatnie pomiary oraz wynik aktualnie wykonywanego pomiaru. Wyświetlacz dalmierza automatycznie się obraca, podobnie jak w smartfonach. Wykorzystywana jest także identyczna technologia wyświetlaczy: moduł LCD jest na stałe połączony ze szklanym frontem, dzięki czemu światło nie załamuje się w przerwie między obydwoma elementami i nie powstają odbicia. Dodatkowo wyświetlacz zapewnia łatwy odczyt danych z każdej perspektywy, także wtedy, gdy użytkownik patrzy z boku. Dzięki wytrzymałemu ekranowi dalmierz GLM 120 C Professional można bezpiecznie stosować na budowach.

DANE TECHNICZNE:

Zakres pomiaru: 0,08–120 m

Typowa dokładność pomiarowa: ± 1,5 mm

Zakres czujnika nachylenia: 360° (4 x 90°)

Dokładność pomiarowa przy nachyleniu: 0,2°

Klasa lasera: 2 

Pamięć: ostatnie 50 zdjęć wraz z pomiarami

Zasilanie: wbudowany akumulator litowo-jonowy 3,6 V

Stopień ochrony przed pyłem i wilgocią: IP 54 

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość):  142 x 64 x 28 bez stopki,    176 x 64 x 28 ze stopką

Waga: 0,21 kg 

Robert Bosch Sp. z o.o.

Wnętrze jak milion dolarów… na każdą kieszeń

Wytworne wnętrza kojarzą się z ekskluzywnością i blichtrem, a co za tym idzie – z wysokimi kosztami. Rzeczywistość pokazuje jednak, że możliwości aranżacyjne nie mają granic, a od budżetu ważniejsze są pomysłowość i inicjatywa. Specjaliści Classen obalają mity i podpowiadają, jak stworzyć szykowny wystrój mieszkania, nie tracąc przy tym majątku.


– Elegancję wnętrza często mylnie łączy się z wysokimi nakładami finansowymi, a przecież nie jest to regułą. Przeglądając portale społecznościowe i serwisy typu DIY można przekonać się na własne oczy, że dróg do nadania wnętrzu wytworności jest wiele i nie każda wymaga rozbicia banku. Umiar, ciekawe dodatki, bardziej ekonomiczne, ale nadal dobre jakościowo materiały pozwalają stworzyć aranżację niczym z luksusowej rezydencji. Nawet jeśli mówimy o mieszkaniu w typowym bloku z wielkiej płyty. Warto pamiętać, że w każdym lokum drzemie potencjał. Trzeba go tylko wydobyć – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

 

Wskazówka 1: Podstawą otwarta przestrzeń

 

Szykowne apartamenty wyróżnia duża powierzchnia, ale również na mniejszym metrażu możliwe jest stworzenie wrażenia przestronności. Najlepiej udaje się osiągnąć ten efekt w dobrze nasłonecznionych mieszkaniach, o dużych oknach i małej liczbie wydzielonych pomieszczeń. Wyburzenie ściany działowej i połączenie dwóch pomieszczeń w jedno, automatycznie zwiększa możliwości aranżacyjne. Zamiana tradycyjnych drzwi na przesuwne pozwala zachować otwartą przestrzeń, a w razie potrzeby odgrodzić tymczasowo różne strefy funkcjonalne. To rozwiązanie gwarantuje domownikom swobodę i wygodę.

 

Wskazówka 2: Umiarkowana kolorystyka

 

Wytworne wnętrza nie lubią kalejdoskopu barw, zwłaszcza kontrastowych. W ich wystroju przeważają kolory stonowane i subtelne. Prym wiodą klasyczne beże, ciepłe odcienie bieli, zgaszone brązy, w tym modny odcień taupe. Czasem pojawiają się również granat oraz błękit w łagodnych tonacjach. Ozdoby z kolei przybierają barwy metali szlachetnych: złota, miedzi, srebra czy platyny.

 

Wskazówka 3: Ważna rola dodatków


Podczas dekorowania wnętrza kluczowe jest zachowanie powściągliwości w liczbie ozdób oraz wybór dodatków o szczególnej wartości sentymentalnej. Świetnie sprawdzą się wyjątkowe pamiątki z podróży lub odziedziczone przedmioty. Aranżację upiększą obrazy utrzymane w jednym motywie przewodnim, ręcznie malowana ceramika lub elegancki zestaw porcelany za przeszkloną komodą. Eksponowanie jedynie najbardziej niepowtarzalnych rzeczy z jednej strony doda wnętrzu indywidualizmu, a z drugiej – zapobiegnie przesytowi czy wręcz chaosowi.


Wskazówka 4: Stylowe, przystępne cenowo materiały


Luksusowe apartamenty często przywodzą na myśl skórzane komplety wypoczynkowe. Zamiast jednak decydować się na skórę, warto wybrać bardziej ekonomiczny i łatwiejszy w konserwacji materiał. Może to być np. delikatny i miękki w dotyku welur. Efekt glamour zapewnią pikowane sofy, fotele i szezlongi. Bardzo dobrze zaprezentują się meble na nóżkach, których konstrukcja dzięki temu elementowi wydaje się lżejsza.

 

Wskazówka 5: Naturalne dekory zamiast prawdziwego drewna

 

Okazałe meble często są wykonane z litego, egzotycznego drewna. Funkcjonalną i dobrze prezentującą się alternatywę dla nich stanowią szafki i komody wykonane z płyt MDF lub HDF, wykończone lakierem, akrylem albo fornirem. Ich wybór umożliwia zredukowanie kosztów, nie przekreślając jednak walorów estetycznych. Podobnie jest w przypadku podłóg – zamiast drewnianego parkietu warto wybrać panele o strukturze synchronicznej (posiadające nieregularną powierzchnię i wyraźnie wyczuwalne usłojenie) oraz frezowane ze wszystkich czterech stron. Ten rodzaj desek wygląda bardzo naturalnie.


– Mając na uwadze modę na otwarte przestrzenie sukcesywnie poszerzamy ofertę Classen o produkty podkreślające przestronność wnętrz. Przykładem jest nasza najnowsza kolekcja Elite 4V o większej niż standardowa szerokości deski. Nazwa nie oznacza, że panele są dostępne tylko dla elit, lecz nawiązuje do ich ekskluzywnego charakteru. Deski te łączą w sobie właściwości pożądane przez klientów: świetną wytrzymałość, którą zapewnia wysoka klasa ścieralności AC5 oraz naturalny wygląd, uzyskany dzięki V-fudze i strukturze synchronicznej – dodaje Renata Owczarzy, product manager ds. podłóg, Classen.

Więcej o podłogach Classen: www.classen.pl/podlogi

MISTRZOSTWA EUROPY PARKIECIARZY Open – Budma 2019

 

 

                     STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY  

ZAPRASZA NA NAJWIĘKSZE WYDARZENIE BRANŻY PARKIECIARSKIEJ ROKU 2019

MISTRZOSTWA EUROPY PARKIECIARZY

OPEN

NA TARGACH BUDMA 2019, HALA NR. 3A, 15-19.02.2019

Witamy

Zbliża się najważniejsze wydarzenie branży parkieciarskiej roku 2019 – Mistrzostwa Europy Parkieciarzy, w klasie OPEN

Mistrzostwa będą okazją do zaprezentownia sztuki parkieciarskiej na najwyższym europejskim poziomie przez mistrzów parkieciarstwa z kraju i z zagranicy.

Bez limitów wiekowych oraz z własnym przez siebie zaprojektowanym i wykonanym wzorze konkursowym.

Na uczestników czekają znakomite nagrody, udział bezpłatny, organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje data zgłoszenia.

Tradycyjnie SPP i partnerzy branżowi przygotują szereg wydarzeń towarzyszących:

– prezentacje najnowszych produktów i technologii stosowanych w branży parkieciarskiej

– innowacyjne kolekcje i rozwiązania

– profesjonalne szkolenia dla rzeczoznawców (otwarte)

– nowoczesny design ale renowacje posadzek zabytkowych

– egzaminy  zawodowe na czeladnika i mistrza parkieciarstwa ( wspólnie z Izbą Rzemieślniczą)

– szeroka multimedialna promocja mistrzostw i wydarzeń

Wkrótce szczegółowe informacje dla partnerów SPP – wspówystawców mistrzostw

Zgłoszenia przyjmujemy na biuro@parkieciarzepolscy.com.pl, dodatkowe informacje:

 

Koordynacja – Dariusz Kozera +48 695 928 649 d.kozera@parkieciarzepolscy.com.pl

Egzaminy, zawodnicy, uczestnicy mistrzostw – Łukasz Kenio tel. +48 608 474 652 kenio@kenio.com.pl

 

SERDECZNIE POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

60-654 Poznań, Winiarska 1

NIP: 521-30-97-440

BIURO@parkieciarzepolscy.com.pl

www.parkieciarzepolscy.com.pl

 

 

 

 

 

 

SPP na targach MDO w KRAKOWIE!!!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych Warsztatach Parkieciarskich organizowanych przez SPP w ramach  Targów Budownictwa i Aranżacji „MDO – Mieszkanie, Dom, Ogród” w Krakowie

 

Targi Budownictwa i Aranżacji „MDO – Mieszkanie, Dom, Ogród”, które odbędą się 1-2 września 2018r na terenie Centrum Targowo – Kongresowego EXPO Kraków to doskonała okazja, aby przybliżyć odbiory końcowemu, ale także lokalnym wykonawcom, architektom i projektantom, najnowsze i nieszablonowe rozwiązania, charakteryzujące się najwyższymi parametrami jakościowymi, zarówno do mieszkań, domów jak i ogrodów.

Warsztaty i ofertę wystawców zobaczą:

  • klienci końcowi/ inwestorzy indywidualni,
  • fachowcy i właściciele firm remontowo-budowlanych
  • architekci,
  • właściciele ogrodów / miłośnicy zieleni,
  • projektanci wnętrz.

 

Tematyka Warsztatów :

  • Pokazy najnowszych produktów i technik stosowanych w parkieciarstwie
  • Przygotowanie i Wykończanie powierzchni (olejowanie, lakierowanie)
  • Montaż desek, parkietów w wybranych wzorach
  • Pomiary w parkieciarstwie
  • Nowe kolekcje parkietów

 

Partnerami SPP  Warsztatów są czołowe firmy branży parkieciarskiej:BLANCHON, Dr SCHUTZ, JAWOR-PARKIET, MAT-TAR, MUREXIN, KRAK-PARKIET

Dla zwiedzających targi MDO będzie przygotowany folder z informacjami o ofercie każdego wystawcy (dotyczy zakres pkt 3 – 6 dla  firm rejestrujących się jako partnerzy SPP)

Wydarzenie będzie promowane m.in. w telewizji, radiu, prasie, w Internecie, na portalach społecznościowych, grupach dyskusyjnych i billboardach. Z pewnością przełoży się to na wysoką frekwencję klientów bezpośrednio zainteresowanych zakupami, budowaniem, remontem i aranżacją przestrzeni życiowej.

Z ramienia SPP targi będzie obsługiwała firma KRAK – Parkiet Pawła Pieprzycy tel. 601 412 599 (członek SPP) , Koordynacja Dariusz Kozera 695 928 649.

 

Partnerzy Warsztatów:

 

Więcej na www.parkieciarzepolscy.com.pl

 

DREMA 11-14 września 2018 Poznań