festool

ARTELIT W 44-PIĘTROWYM APARTAMENTOWCU W CENTRUM WARSZAWY

Profesjonalna marka Seleny SA. – Artelit, dedykowana systemom podłogowym,  wspierała budowę prestiżowego apartamentowca COSMOPOLITAN w centrum Warszawy przy ulicy Twardej. Budynek  został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna, twórcę projektów wielu prestiżowych budowli, jak siedziba Unii Europejskiej w Brukseli czy Sony Center w Berlinie.  

Apartamentowiec COSMOPOLITAN, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego, został oddany do użytku we wrześniu 2014 roku. Koncepcja tego 44-piętrowego monumentalnego budynku powstała na kanwie wizji, jednego z najlepszych architektów XXI wieku, Helmuta Jahna. To pierwszy w Polsce obiekt, który powstał za sprawą   tego twórcy.

W całym obiekcie, obejmującym 236 apartamentów zaprojektowano podłogi dębowe z deski trójwarstwowej klejonej do podłoża. Rangę przedsięwzięcia potwierdzają kolejne liczby:
▪ 35.500 litrów farby użyte do pomalowania ścian

▪ 22.000 m² przyklejonych podłóg drewnianych

▪ 14 kilometrów cokołów podłogowych

W okresie wykonywania prac wykończeniowych na budowie pracowało około 600 osób z różnych branż budowlanych, przy czym aż kilkanaście profesjonalnych ekip parkieciarskich.

111

 

Nasz poliuretanowy 2-składnikowy klej ARTELIT PB-890 zdał pomyślnie egzamin i świetnie sprawdził się po raz kolejny na tak dużej i prestiżowej inwestycji. Innym, bardzo szczególnym i wymagającym miejscem, gdzie stosowany był PB-890 jest Muzeum Śląskie w Katowicach, czy tez parkiet w komorze Warszawa w Kopalni Soli w Wieliczce – przypomina Agnieszka Kurowska, Product Manager marki Artelit, w firmie Selena SA.

Głównymi wyróżnikami kleju PB-890 jest długi czas pracy – do 90 minut oraz wysoka wytrzymałość na ścinanie. Spoina jest bardzo silna i elastyczna, dlatego z powodzeniem można produkt stosować do długich desek i przy ogrzewaniu podłogowym.  333 222Więcej informacji o produkcie:  http://bit.ly/1HeF501

 

Inwestorem obiektu jest firma TACIT Development Polska Sp. z o.o., a firmami które podjęły się funkcji generalnych wykonawców prac wykończeniowych były QUADRUM SA. z Krakowa oraz NEO ŚWIAT z Warszawy.

Prace związane z wykonaniem podłóg drewnianych, pomimo tego, że klejona była deska warstwowa, nie należały do łatwych. Inwestor w trosce o wysoką jakość wykończenia narzucił bardzo rygorystycznie przestrzegane, wysokie wymogi jakości i odbioru prac. Dla wielu firm parkieciarskich tak niebagatelne wytyczne stały się dużym wyzwaniem. Wysokiej klasy specjaliści udowodnili jednak, że dla prawdziwego fachowca wykonanie podłogi z milimetrową dokładnością, jest możliwe.  – zauważa Janusz Ciszek, Dyrektor Sprzedaży Systemów Podłogowych marki ARTELIT, w spółce Selena SA.

 

 

Więcej informacji o  produktach na stronie: www.artelit.pl

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate