Ciekawe rozwiązanie we wnętrzach publicznych: dębowy podjazd dla niepełnosprawnych

Naturalne podłogi z litego drewna dębowego doskonale sprawdzają się we wnętrzach użyteczności publicznej. Dowodzą tego liczne realizacje z udziałem desek Chapel Parket. Jedną z nich jest podłoga w restauracji Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Projekt wyróżnia się nie tylko walorami estetycznymi, ale i jedyną w swoim rodzaju konstrukcją: drewnianym podjazdem dla niepełnosprawnych.

Restauracja GåRD – Nordic Kitchen mieszcząca się w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront serwuje dania przygotowane wg skandynawskich receptur. Goście mogą tu korzystać z baru z kominkiem oraz tarasem z widokiem na Skwer Kościuszki.

W urządzonej ze smakiem restauracji zamontowano lite deski dębowe z kolekcji Chapel Parket. Łącznie zainstalowano ponad 170 m² drewna w kolorze Naturalnym białym. Uwagę gości zwraca nie tylko sama estetyka podłogi, lecz również wiążące się z nią ciekawe aspekty techniczne. Jednym z nich jest drewniany podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Półkolista konstrukcja ma szerokość 110 cm i długość ok. 12 m. Stworzono ją z desek Chapel Parket – poza standardowymi elementami zastosowano tu specjalnie przycięte kliny z drewna dębowego – tego samego materiału, z którego powstały deski. Całość pozwala osobom niepełnosprawnym w wygodny i bezpieczny sposób dotrzeć z hotelowego lobby do restauracji.

Podjazd ma unikatowy charakter; został zaprojektowany specjalnie na potrzeby gdyńskiej restauracji, a wszystkie jego elementy były ręcznie układane przez przedstawicieli firmy Perfekt Parkiet z Białegostoku. Prace montażowe wymagały dużej staranności; każda deska była docinana na miejscu. Rezultat 2-dniowych starań jest imponujący. Jak przyznają przedstawiciele branży, to jedna z niewielu konstrukcji tego typu, prawdziwy ewenement.

Za całą realizację odpowiada autoryzowany dystrybutor podłóg Chapel Parket, Firma PROFIL Zakład Galanterii Drzewnej Arkadiusz Kiertowicz.

Hotel Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront to trzeci hotel sieci Marriott w naszym kraju. Obiekt mieszczący się zaledwie 350 m od piaszczystej plaży, 2,5 km od dworca kolejowego i 25 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku został otwarty 4 czerwca br. W hotelu mieści się nie tylko 200 komfortowo wyposażonych pokoi z widokiem na morze, lecz także nowoczesne centrum konferencyjne (na które składa się 9 sal) przestronne foyer, recepcja, szatnia, a także taras z widokiem na morze.

Chapel Parket – podłogi z własną historią

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate