Dyspersyjna masa szpachlowa Baumit SilverFlex

Termoizolacja budynku spełnia kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest poprawa klimatu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Nie mniej ważną jest wykonanie powłoki ścian zewnętrznych, która zabezpieczy je przed uszkodzeniami mechanicznymi czy termicznymi. Nie można zapominać, że prawidłowo wykonane docieplenie poprawia estetykę elewacji, a różnorodność kolorów farb i tynków, w tym także tych mozaikowych umożliwia skomponowanie indywidualnego wyglądu fasady domu. Firma Baumit opracowała dyspersyjną masę szpachlową Baumit SilverFlex, która jest zbrojona włóknami kevlarowymi. Dodatek tego tworzywa sztucznego sprawa, że docieplenie jest bardziej odporne na rozciąganie, a co za tym idzie – gwarantuje estetyczny wygląd fasady i jej ochronę przed powstawaniem rys oraz pęknięć wyprawy wierzchniej.

  

Baumit SilverFlex jest gotową do użytku, dyspersyjną masą przeznaczoną do szpachlowania płyt styropianowych oraz wykonywania warstwy zbrojącej – zatapiania siatki w systemach ociepleń bazujących na styropianie. Ta bezcementowa pasta została przygotowana na bazie spoiw organicznych oraz zbrojonych włókien kevlarowych. Zastosowanie przędzy tych sztucznych włókien podnosi wytrzymałość materiału na rozciąganie i dodatkowo zmniejsza chłonność podłoża. Warto zaznaczyć, że kevlarowe włókna używane są do produkcji kamizelek kuloodpornych, kasków ochronnych, a także elementów pancerza lotniskowców. Zastosowanie pasty Baumit SilverFlex do zatapiania siatki z włókna szklanego Baumit StarTex powoduje, że warstwa zbrojąca zapewnia wysoką odporność mechaniczną złożonych systemów ociepleń Baumit. Masa szpachlowa Baumit SilverFlex jest niezwykle elastyczna, łatwa w obróbce, można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, zalecana jest również do renowacji ocieplonych elewacji. Pasty Baumit SilverFlex nie można stosować do przyklejania styropianowych płyt termoizolacyjnych EPS, jak również do klejenia i szpachlowania termoizolacyjnych płyt ze styropianu extrudowanego XPS.

Przed nakładaniem masy szpachlowej Baumit SilverFlex, powierzchnia musi być sucha, czysta, niezmrożona, a także wolna od kurzu i pyłu, nie wodoodporna, stabilna, nośna oraz wolna od wykwitów luźnych cząstek. Styropian grafitowy należy przeszlifować przed nałożeniem masy szpachlowej. W przypadku renowacji (przeróbki) istniejącego systemu ociepleń trzeba dokładnie oczyścić powłokę.

Podczas stosowania masy Baumit SilverFlex jako warstwy zbrojącej w systemie ociepleń, należy ją nanosić na podłoże pacą zębatą ze stali nierdzewnej, warstwą o grubości minimum 3 mm. W nałożonej masie zatapiamy (wciskając w pastę) siatkę z włókna szklanego Baumit StarTex i bezpośrednio po jej ułożeniu szpachlujemy dokładnie, tak, aby była całkowicie zakryta. Całą powierzchnię należy wygładzić. Warto pamiętać, że siatka musi być przykryta warstwą szpachli o grubości od 1 do 3 mm. Zatapianie i szpachlowanie siatki należy wykonywać w jednym procesie „mokre w mokre”.
Baumit SilverFlex, op. 25 kg, cena brutto/op. 301,97 zł

www.baumit.com

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate