Maksymalny zakres cięcia w poziomie – Ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional

  Nowa ukośnica do paneli GCM 8 SJL Professional, wyposażona w wydajny silnik o mocy 1 600 W, gwarantuje szybkie tempo pracy. Dwupunktowy system odsysania pyłu zapewnia czystość miejsca pracy i doskonałą widoczność linii cięcia, które można wykonać w szerokim zakresie 70 x 312 mm. Praktyczny uchwyt i niska waga to dodatkowe atuty podnoszące mobilność narzędzia. Ukośnica GCM 8 SJL Professional jest dostępna w sprzedaży od kwietnia 2013.

 

Ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional to narzędzie umożliwiające cięcie szerokich materiałów, takich jak panele laminowane, deski parkietowe, tarasowe i podłogowe, elementy mebli i tunele kablowe. Narzędzie oferuje użytkownikom duży zakres cięcia w poziomie 70 x 312 mm, który w modelach stacjonarnych tej klasy jest unikatowym rozwiązaniem. Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski, tłumaczy, dlaczego większa szerokość cięcia staje się coraz istotniejszym parametrem dla profesjonalnych użytkowników: Materiały podłogowe idą śladem trendu zaobserwowanego wcześniej w segmencie płytek ceramicznych. Sukcesywnie zwiększała się ich powierzchnia, a co za tym idzie także szerokość – istotna dla fachowca, który wykonuje cięcie takiego materiału. Obecnie w sklepach powszechnie spotyka się deski podłogowe o szerokości nawet 310 mm. Ukośnica GCM 8 SJL Professional umożliwia łatwe i wydajne cięcie paneli o tej szerokości. Niekwestionowaną zaletą nowego modelu jest także niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy. Wszystkie te cechy zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysoki komfort pracy.

 

PT21a-03.13

Ukośnica do paneli GCM 8 SJL Professional, wyposażona w wydajny silnik 1 600 W i nowy, dwupunktowy system odsysania pyłu, zapewnia szybkie tempo i czystość pracy. Fot: "Bosch"

 

 

Wydajne narzędzie z udoskonalonym systemem odsysania pyłu

W porównaniu z poprzednim modelem nowa ukośnica do paneli GCM 8 SJL Professional oferuje o 15% większą szerokość cięcia i moc wyższą o 100 W. Silnik 1 600 W rozpędza tarczę pilarską do 5 500 obrotów na minutę, gwarantując wyjątkowo czyste i szybkie cięcie. Narzędzie jest wyposażone w elektroniczny system łagodnego rozruchu, który wydłuża żywotność silnika i zapewnia płynne

rozpoczęcie pracy, a także laser wskazujący linię cięcia. Nowością jest dwupunktowy system odsysania pyłu, zastosowany po raz pierwszy w ukośnicy do paneli. Pierwszy, nieruchomy króciec odsysający znajduje się na poziomie stołu roboczego i zbiera wióry bezpośrednio za ciętym materiałem, a drugi króciec został ulokowany na ruchomym ramieniu piły i skutecznie odsysa wióry powstające także w trakcie cięcia z pochyleniem piły. Dwupunktowe odsysanie pyłu zdecydowanie ułatwia zachowanie czystości w miejscu pracy.

 

PT21b-03.13

Zalety ukośnicy GCM 8 SJL Professional to niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy, które zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysoki komfort pracy. Fot: "Bosch"

 

 

Łatwiejsze ustawianie kąta

W modelu GCM 8 SJL Professional można wyjątkowo łatwo i szybko ustawić kąt nachylenia tarczy. W tym celu należy zmienić położenie czytelnie oznakowanej dźwigni, którą umieszczono z boku narzędzia i zablokować ją przy wybranej pozycji na skali. Nie jest już konieczne manipulowanie z tyłu narzędzia. Użytkownik ma możliwość ustawienia nachylenia od 47 stopni po lewej stronie do 2 stopni po prawej. Natomiast kąt cięcia w poziomie można wybrać manipulatorami z przodu narzędzia. Przy standardowych kątach cięcia znajdują się specjalne zapadki, ułatwiające zablokowanie stołu w odpowiedniej pozycji, ale możliwa jest także regulacja płynna z blokowaniem cięcia przy dowolnej wartości kątowej. Dopełnieniem wyposażenia ukośnicy są dwie wysuwane podpórki boczne umożliwiające bezpieczną obróbkę dłuższych elementów.

 

W wyposażeniu standardowym ukośnicy GCM 8 SJL Professional znajduje się tarcza pilarska do cięcia drewna i zacisk śrubowy do mocowania materiału. Wyjątkowo dokładne cięcia w drewnie i materiałach laminowanych można uzyskać stosując tarczę pilarską TOP Precision dostępną w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch. Dzięki zębom microteQ z węglika spiekanego ścieranie się ostrza zostało zminimalizowane zapewniając długą żywotność tarczy, zaś pokrywająca ją powłoka cleanteQ redukuje przyczepianie się klejów i żywic gwarantując wyjątkowo czyste cięcie.

 

Dane techniczne

GCM 8 SJL Professional

Moc nominalna

1 600 W

Prędkość obrotowa bez obciążenia

5 500 min-1

Średnica tarczy

216 mm

Ustawienie kąta

52° L / 60° P

Ustawienie nachylenia

47° L / 2° P

Maksymalny zakres cięcia 0°

70 x 312 mm

Maksymalny zakres cięcia 45° nachylenie tarczy

70 x 214 mm

Standardowe kąty cięcia w poziomie (od lewej do prawej)

0°, 15°, 22,5°, 31,6, 45°

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

910 x 460 x 410 mm

Waga

17,3 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto

2459

 

Polscy użytkownicy elektronarzędzi profesjonalnych mogą wziąć udział w ogólnoeuropejskim programie „1000 narzędzi – 1000 testerów”. W ramach programu mogą bezpłatnie przetestować nowości produktowe z linii narzędzi profesjonalnych marki Bosch. Relacje z testów publikowane są na stronie programu www.1000tools1000testers.com, na łamach współpracujących magazynów branżowych oraz na stronie www.bosch-professional.pl.

Profesjonaliści zainteresowani testowaniem elektronarzędzi Bosch Professional mogą zgłosić się do programu, wypełniając formularz na stronie www.1000tools1000testers.com.

 

Pytania czytelników:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Infolinia: 0 801 100 900

www.bosch.pl

ul. Jutrzenki 105

02-231 Warszawa

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate