Na wysokich obrotach – wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT

Skrzynka narzędziowa każdej ekipy remontowo – budowlanej powinna być wyposażona w akumulatorową wiertarko – wkrętarkę. Urządzenie o kompaktowej budowie, lekkie i przede wszystkim o szerokim zakresie zastosowania jest nieocenione podczas wszelkich robót. Firma Perles opracowała nową wiertarko – wkrętarkę, wyposażoną w wydajne źródło zasilania litowo – jonowego, która zaskakuje parametrami technicznymi.

 

Nowa wiertarko – wkrętarka Perles HB 6142-14LT zasilana jest 14,4-woltowym akumulatorem Li-Ion o pojemności 1,4 Ah. Jest to idealne rozwiązanie techniczne umożliwiające wkręcanie i wiercenie w drewnie i metalu, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, małej wagi oraz kompaktowej budowy urządzenia. Właściwości te szczególnie zostaną docenione podczas długotrwałych prac wymagających unoszenia rąk– wiertarka waży jedynie 1,2 kg. Maszyna idealnie sprawdzi się również w trakcie wiercenia lub wkręcania w ciasnych zakamarkach. Parametry techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT pozwalają wywiercić w stali otwór o maksymalnej średnicy 10 mm, a w drewnie – 25 mm. W drewnie zamocujemy natomiast wkręt o maksymalnej średnicy 6 mm. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej i sprawnej jednostce napędowej, która współpracuje z dwubiegową przekładnią. Na wolniejszym biegu wkrętarka osiąga maksymalny moment obrotowy 40 Nm i prędkość obrotową 430 min-1. Jest to przełożenie do obciążającego wkręcania i wiercenia, gdzie ważniejsza od prędkości jest moc. Drugi bieg to z kolei duża wydajność wiercenia dzięki maksymalnej prędkości obrotowej 1600 obr./min. Należy go używać dla wiercenia niewielkich otworów, czyli w sytuacjach, gdy istotna jest wysoka prędkość, a nie moc. Prędkość obrotowa regulowana jest płynnie za pomocą włącznika spustowego. Dodatkowo użytkownik może zmieniać maksymalną wartość momentu obrotowego za pomocą pierścienia z 18 ustawieniami i blokadą sprzęgła dla wiercenia. Uchwyt wiertarski ma maksymalne rozwarcie szczęk 10 mm i jest bezkluczykowy. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczną blokadę wrzeciona, a jego obsługa jest znacznie wygodniejsza niż przy tradycyjnych konstrukcjach. Część chwytna rękojeści głównej jest pokryta antypoślizgową gumą, a wszystkie pokrętła i przełączniki działają płynnie i bez najmniejszych oporów. Dodatkowo wkrętarka Perles HB 6142-14LT została wyposażona w pasek ułatwiający trzymanie narzędzia podczas pracy oraz umożliwiający powieszenie wiertarki na drabinie podczas wielogodzinnych prac remontowo – budowlanych.

Wyłączny dystrybutor narzędzi marki Perles w Polsce, firma Lange Łukaszuk, przygotowała specjalną ofertę zakupową. Do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT, oferowanej w obniżonej cenie, dołączany jest komplet bitów Felo Swift. Jest to zestaw bitów stalowych z uchwytem magnetycznym w praktycznym, trwałym opakowaniu. Bity są w 6 rozmiarach i różnej długości: PH1/25mm, PH2/25mm, PZ1/25mm, PZ2/25mm, 5,5×1,0/25mm, 6,5×1,2/25mm oraz o długości 58mm.

Lekka i poręczna wiertarko – wkrętarka jest potrzebna podczas wszelkich prac remontowych, a także drobnych domowych napraw. Warto wybierać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i sprawdzi się podczas wiercenia w drewnie czy metalu, a także poradzi sobie z wkręcaniem w różnych materiałach. Odpowiedzią na zapotrzebowanie profesjonalistów oraz domowych majsterkowiczów jest akumulatorowa wiertarko – wkrętarka Perles HB 6142-14LT, która jest połączeniem dobrych parametrów technicznych z szerokim zakresem zastosowania.

 

 

Dane techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT

 

Bateria

V / Ah

18 V, 1.4 Ah

Obroty na 1 biegu bez obciążenia

1/min

0-430

Obroty na 2 biegu bez obciążenia

1/min

0-1600

Max moment obrotowy

Nm

40

Ustawienia sprzęgła – ilość stopni

Nr.

19

Uchwyt wiertarski

mm

0,8-10

Max fi wiercenia w stali

mm

10

Max fi wiercenia w drewnie

mm

25

Max fi obsługiwanych krętów do drewna

mm

6

Max fi obsługiwanych śrub metrycznych

mm

8

Czas ładowania

Godz

2

Waga

kg

1,25

 

Wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT, cena 789,00 zł netto

Zestaw: wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT i komplet bitów Felo Swift, cena promocyjna 649,00 zł netto (do 31.12.2011).

 

 

Producent: Perles

Dystrybutor: Lange Łukaszuk

www.langelukaszuk.pl

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate