Panele jasne czy ciemne? Dobierz odpowiednią barwę do charakteru pomieszczenia

Aranżując przestrzeń staramy się, aby wszystkie jej elementy współgrały ze sobą oraz tworzyły wcześniej przemyślany klimat, odpowiadający funkcji danego pomieszczenia. Duży wpływ mają na to odpowiednio dobrane barwy ścian, mebli, dodatków, ale również podłóg. Dlatego wybierając panele do naszego mieszkania pamiętajmy o tym, że nawet mała różnica w odcieniu podłogi może znacznie zmienić charakter wybranego wnętrza.

Kolory mają na nas niezwykły wpływ. W otoczeniu jasnych barw czujemy się radośni i pełni chęci do działania. Wnętrza nasycone ciemnymi odcieniami działają na nas uspokajająco i łatwiej nam się w nich zrelaksować. Ponieważ każde miejsce ma swoje przeznaczenie, znajomość takich zależności jest niezwykle ważna przy urządzaniu domu i biura. W salonach RuckZuck znajdziemy podłogi z różną strukturą oraz rysunkiem usłojenia, a także w kolorach, które z łatwością dopasujemy do charakteru danego pomieszczenia.
 Jasne panele Varilla Bianco z kolekcji Life rozświetlą każde pomieszczenia Fot. RuckZuck

W dzień lekko…

Jasne kolory rozjaśnią i ożywią każde wnętrze w naszym domu. Dlatego najlepiej urządzać z ich wykorzystaniem pokoje, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia, jak salony, jadalnie, kuchnie, czy pokoje dziecięce. Ponadto, dzięki temu, że optycznie powiększają przestrzeń, świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, dodając im lekkości oraz wyrazistości. Dostępne w RuckZuck panele Listone Bianco z kolekcji Extreme lub Varilla Bianco z kolekcji Life marki Classen to również propozycje, które doskonale uzupełnią nowoczesne i awangardowe aranżacje, nie tylko w prywatnych mieszkaniach. Biura i sale konferencyjne, dzięki mozaikowej strukturze i delikatnej barwie tego typu podłóg, będą wyglądały niezwykle estetycznie oraz profesjonalnie.

Dzięki ciemnemu odcieniowi podłogi Dąb Tarbek Ciemny z kolekcji Nature stworzymy odpowiedni nastrój
…w nocy nastrojowo

Są jednak pomieszczenia, do których jasne panele nie zawsze pasują, w sypialni na przykład mogą nas rozpraszać. Łatwiej nam będzie się wyciszyć przed snem mając podłogę w ciepłym, ciemniejszym odcieniu, jak np. Świerk Tatrzański z kolekcji Presto Structure marki Classen. W stylowych i klasycznych pomieszczeniach, w tym również w gabinetach, głęboki odcień paneli Dąb Verden Czarny z nowej kolekcji Discovery wkomponuje się idealnie, tworząc przy tym podniosły nastrój. Musimy jednak pamiętać, że tego typu podłogi będą najlepiej wyglądały we wnętrzach o dużej powierzchni i odpowiednim oświetleniu. Ich barwa w niewielkich pokojach, z małymi oknami może bowiem nieco przytłaczać.

Dobranie odpowiedniej barwy podłogi do funkcji, jaką pełni dane pomieszczenie jest niezwykle ważne. Pozwala bowiem na stworzenie w mieszkaniu spójnej aranżacji oraz odpowiedniego klimatu. Należy
jednak zwrócić uwagę także na odpowiednie właściwości technologiczne wybieranych paneli. W kuchni, czy pokoju dziecięcym powinny one mieć wyższą klasę ścieralności i użyteczności są bowiem bardziej narażone na niszczenie niż np. w sypialni
– mówi Piotr Zieleźny, Product Manager Classen-Pol.

Oferta salonów RuckZuck to wiele zróżnicowanych wzorów paneli podłogowych marki Classen. Od bardzo jasnych, jak Klon Sztokholm z kolekcji Life, czy Listone Bianco z kolekcji Extreme po niezwykle ciemne, jak Dąb Tarbek Ciemny z kolekcji Nature i Lapacho Negro z kolekcji Presto Structure. Kiedy zdecydujemy się już jaką barwę powinna mieć podłoga w naszym domu wykwalifikowany personel salonów RuckZuck wskaże odpowiednie wzory, odpowie na pytania dotyczące parametrów technologicznych paneli oraz pomoże dobrać odpowiednie materiały uzupełniające. Ponadto sieć zapewnia transport zakupionych materiałów, a na życzenie klienta poleca również najlepszą ekipę montażową. Pełny asortyment oraz adresy punktów RuckZuck znajdują się na stronie www.ruckzuck.pl.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate