Stół maszynowo – warsztatowy Master Cut 2000 marki Wolfcraft

Większość zapalonych majsterkowiczów staje przed problemem organizacji wygodnego i ergonomicznego miejsca pracy, które pozwoliłoby w pełni wykorzystać posiadane przez nich narzędzia. Przycięcie drzwi, obróbka frezarska ramy obrazu czy też praca z wyrzynarką mogą stanowić poważny problem ze względu na potrzebę rozłożenia narzędzi i przygotowania miejsca dla obrabianych materiałów. Firma Wolfcraft wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów opracowała nowy model stołu maszynowo warsztatowego znacząco ułatwiającego pracę z elektronarzędziami.

 

Stół Master Cut 2000 wyróżnia przede wszystkim wielofunkcyjność oraz bogate wyposażenie. Stół można wykorzystywać do wszelkiego rodzaju prac warsztatowych: cięcia, wyrzynania i frezowania oraz użytkować, jako wygodną i mobilną platformę roboczą. Łatwy montaż narzędzi elektrycznych pozwala na szybką zmianę funkcji urządzenia. Podobnie jak w pozostałych stołach marki Wolfcraft producent zadbał o uniwersalność urządzenia, na którym zamontować można dowolną pilarkę elektryczną, wyrzynarkę lub frezarkę o standardowych wymiarach. Ogromną zaletą jest także możliwość wykorzystania zamontowanego na ramie wyłącznika dla elektronarzędzi, który pozwoli użytkować wyrzynarkę, frezarkę lub pilarkę ręczną w charakterze narzędzi stacjonarnych wbudowanych w korpus stołu. W takiej opcji obie ręce pozostają wolne, zaś użytkownik zyskuje możliwość wykorzystania licznych udogodnień w postaci prowadnic, popychaczy materiału, osłon, szyn lub podziałek kątowych. Wszystko to sprawia, że praca elektronarzędziami staje się bezpieczna, wygodna i precyzyjna.

Wielofunkcyjna platforma robocza marki Wolfcraft

Po pierwsze – funkcja pilarki stołowej. Stół wyposażony jest w niezwykle praktyczny i przyjazny dla użytkownika system mocowania w postaci aluminiowej płyty maszynowej, dostosowanej do montażu praktycznie każdej standardowej pilarki. Znajdujące się na wyposażeniu trzy prowadnice zapewniają wygodę i precyzję cięcia różnorodnych materiałów. Prowadnicę wzdłużną i kątową wykorzystuje się przy cięciu z zastosowaniem stacjonarnie zamontowanej pilarki. Prowadnica wzdłużna posiada zakres regulacji w obrębie pełnej długości stołu, co umożliwia cięcie obrabianego materiału w dużym zakresie szerokości, prowadnica kątowa natomiast pozwala na precyzyjne cięcie pod dowolnym kątem. Po wyjęciu pilarki wraz płytą maszynową ze stołu, można ją zamontować na trzeciej z prowadnic – szynie prowadzącej. Szyna ta, dzięki długości aż 1150 mm umożliwia wygodnie cięcie materiałów o stosunkowo dużej powierzchni. Maksymalna długość materiału obrabianego z wykorzystaniem szyny prowadzącej wynosi aż 740 mm, zaś maksymalna szerokość materiału to 570 mm.

Po drugie – funkcja frezarki górnowrzecionowej. Płyta maszynowa, w którą wyposażony jest stół, umożliwia montaż praktycznie każdej typowej frezarki górnowrzecionowej. Korzystanie ze stołu Master Cut 2000 w funkcji frezowania możliwe jest wyłącznie przy zastosowaniu prowadnicy frezarskiej stanowiącej wyposażenie opcjonalne.

 Po trzecie – funkcja wyrzynarki. Stacjonarny montaż wyrzynarki na stole zapewnia ta sama płyta maszynowa, co w przypadku pilarki i frezarki. Również w tym przypadku możliwe jest zastosowanie praktycznie każdego standardowego modelu. Wyposażony w wyrzynarkę stół pozwala na wykonywanie łatwych cięć po krzywych dzięki pełnej widoczności zaznaczonej linii cięcia i możliwości precyzyjnego kierowania materiałem obiema rękami.

 

Producent zadbał też o stabilność i wytrzymałość konstrukcji stołu, która dzięki aluminiowej ramie jest jednocześnie stosunkowo lekka – jedynie 24 kg. Podkreślić należy przy tym fakt, że maksymalne obciążenie blatu roboczego wynosi aż 120 kg. Dzięki niewielkiej wadze oraz możliwości złożenia nóg stołu pozostaje on urządzeniem łatwym do przeniesienia i przechowywania na stosunkowo małej powierzchni. Mechanizm dźwigni mimośrodowych dodatkowo usprawnia i przyspiesza składanie urządzenia. Dużym udogodnieniem jest też możliwość regulacji wysokości jednej z nóg stołu, aby łatwo dopasować go do nierównego podłoża. Stół przystosowany jest do pracy ze złożonymi nogami w trybie blatu roboczego, po położeniu na podłożu, co może być bardzo użyteczne zwłaszcza podczas obróbki dużych i ciężkich przedmiotów.

 

W zestawie z Master Cut 2000 użytkownik otrzymuje 4 plastikowe adaptery zaciskowe oraz 2 aluminiowe zaciski do szybkiego mocowania, zarówno długich, jak i okrągłych, obrabianych materiałów. Perforacja blatu roboczego z płyty MDF przystosowana do umieszczenia zacisków sprawia, iż istnieje możliwość praktycznie dowolnego zamocowania elementów do obróbki.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż stół roboczo-warsztatowy Wolfcraft Master Cut 2000 można doposażyć w wiele przydatnych, opcjonalnych akcesoriów. W przypadku cięcia materiałów o dużych gabarytach niezwykle pomocne są stojaki z bezstopniową regulacją wysokości. Stojaki te, wyposażone w rolki lub łożyskowane kulki, umożliwiają łatwe, płynne prowadzenie na stole Master Cut 2000 przedmiotów o gabarytach znacznie przekraczających wymiary stołu. Do mocowania materiałów do powierzchni stołu poleca się również ściski zaciskowe jednoręczne i ściski śrubowe firmy Wolfcraft. Podobnie jak na pozostałe stoły robocze marki Wolfcraft, producent przewiduje 5-letni okres gwarancyjny na model Master Cut 2000.

 

Beata Haligowska, menedżer z firmy Lange Łukaszuk s.j.


Stół roboczo – warsztatowy Master Cut 2000 marki Wolfcraft, cena brutto 1940,24 zł


Producent: Wolfcraft


Dystrybutor: Lange Łukaszuk

www.langelukaszuk.pl

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate