Szlifowanie drewna

Chyba każdy z nas uwielbia czas spędzony z rodziną przy wspólnych posiłkach. To właśnie przy stole tworzy się atmosfera domowego ciepła i zaufania. Każdy posiłek smakuje lepiej, jeśli rodzina zasiada do niego w komplecie i spożywa go w przyjaznej, miłej atmosferze. Aby odnowić lub wykonać w całości stół, przy którym będziemy mogli spotkać się z naszymi bliskimi, wystarczy wolny weekend, niezbędne produkty oraz odpowiednie narzędzia. Wspólne chwile spędzone przy takim stole z pewnością na długo pozostaną w pamięci domowników.

Nic tak nie cieszy majsterkowicza, jak własnoręcznie wykonany mebel, który docenią jego najbliżsi.

I chociaż może się wydawać, że renowacja lub wykonanie od podstaw stołu to ogromne wyzwanie, dzięki odpowiednim narzędziom Bosch nawet początkujący majsterkowicz może mu sprostać. W przypadku mebli z drewna niezwykle ważne jest ich odpowiednie wyszlifowanie i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. Przede wszystkim musimy określić, jaką powierzchnię chcemy szlifować – znać jej wielkość oraz rodzaj drewna. Przy pracy z dużymi powierzchniami, np. blatem stołu, dobrym wyborem będzie szlifierka oscylacyjna PSS 250 AE dostępna w ofercie Bosch. Ma ona dużą stopę szlifierską, a im większa stopa, tym szybciej oszlifujemy wybraną powierzchnię. Następnie należy wybrać odpowiednią prędkość oscylacyjną, wpływa ona na wydajność szlifowania. Bezpyłową pracę zapewni nam system mikrofiltracji, który transportuje pył bezpośrednio do pojemnika z mikrofiltrem.

1

2

3

W szlifowaniu mniejszych powierzchni wesprze nas poręczna szlifierka uniwersalna, np. Bosch PSM 10,8 LI. Narzędzie pomoże m.in. w renowacji drewnianych okien, które po kilku mroźnych zimach wymagają odświeżenia.

Prace powinniśmy zacząć od zabezpieczenia szyb, które należy okleić specjalną taśmą. Do oszlifowania równej powierzchni używamy drobnoziarnistego papieru ściernego, za pomocą którego usuwamy stary lakier. W przypadku nierównej powierzchni doskonale sprawdzi się papier o średnim ziarnie. Aby zwiększyć wydajność pracy narzędzie wystarczy mocniej przycisnąć do szlifowanej powierzchni. Urządzenie wyposażone jest w akumulatory, dzięki czemu podczas pracy możemy się bez problemu przemieszczać i np. oszlifować okna od zewnątrz. 

Jeśli planujemy większy remont i zamierzamy szlifować zarówno schody, jak i różne meble idealnie sprawdzi się urządzenie, które poradzi sobie z dużą różnorodnością powierzchni, np. szlifierka uniwersalna PSM 200 AES od Boscha. Urządzenie wyposażone jest w dwie wymienne płyty szlifierskie – prostokątną i trójkątną, dzięki czemu bez problemu wyszlifuje narożniki, krawędzie oraz większe powierzchnie.

Na koniec pamiętajmy, że idealny efekt uzyskamy tylko wtedy, gdy będziemy zwracać uwagę na proste i płynne prowadzenie narzędzia oraz dbać o jego czystość.

Naturalne, drewniane meble, okna i drzwi są wyjątkowo piękne i tworzą niezapomniany klimat w każdym pomieszczeniu. Pamiętajmy zatem o ich odpowiedniej pielęgnacji, abyśmy mogli się nimi cieszyć przez długie lata.

 

Więcej porad ekspertów i wskazówek można znaleźć na blogu www.wkreceniwdom.com.pl oraz na stronie www.bosch-do-it.pl.

Both comments and pings are currently closed.