Błędy w lakierowaniu zdarzają się najlepszym co oczywiście nie usprawiedliwia innych widocznych spartoleń.
Jak się zakończyła sprawa z licencjonowanym parkieciarzem ?.
Tak to bywa jak ten licencjonowany ma za dużo robót a zastępców o za małych kwalifikacjach.
Znaleziono 13 wyników
- 21 wrz 2014, 13:20
- Forum: Podłogi drewniane
- Temat: Oszuści
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 34891
- 20 mar 2013, 09:27
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Chemia systemowa czy mieszana ?
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 18217
Re: Chemia systemowa czy mieszana ?
Dziękuję za utwierdzenie, że wszystko OK.
- 20 mar 2013, 09:25
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Żel międzywarstwowy.
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 16838
Re: Żel międzywarstwowy.
Dzięki.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
- 20 mar 2013, 09:21
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Aplikacja lakieru.
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 17237
Re: Aplikacja lakieru.
Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem.
- 17 mar 2013, 01:11
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Chemia systemowa czy mieszana ?
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 18217
Chemia systemowa czy mieszana ?
Parkieciarz szpachlował, gruntował i polakierował 2 razy lakierem wodnym dwuskładnikowym wszystkie materiały Berger.
Potem nałożył żel Bony i wykonał trzecią warstwę lakieru Berger.
Lecz w jednym z pomieszczeń ok. 10m2 parkietu zabrakło mu ok. 1 litra lakieru Berger i trzecią warstwę wykonał ...
Potem nałożył żel Bony i wykonał trzecią warstwę lakieru Berger.
Lecz w jednym z pomieszczeń ok. 10m2 parkietu zabrakło mu ok. 1 litra lakieru Berger i trzecią warstwę wykonał ...
- 17 mar 2013, 01:01
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Żel międzywarstwowy.
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 16838
Żel międzywarstwowy.
Czy warstwę żelu również matujemy czy też od razu nakładamy ostatnią warstwę lakieru wodnego dwuskładnikowego.
W karcie technicznej nic o matowieniu nie piszą i podają czas wysychania 2-3 godziny.
Rzemieślnik wykonał bardzo delikatne matowienie żelu po 1 godzinie i nałożył ostatnią trzecią warstwę ...
W karcie technicznej nic o matowieniu nie piszą i podają czas wysychania 2-3 godziny.
Rzemieślnik wykonał bardzo delikatne matowienie żelu po 1 godzinie i nałożył ostatnią trzecią warstwę ...
- 28 lut 2013, 10:42
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Aplikacja lakieru.
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 17237
Aplikacja lakieru.
Dosyć często oglądam lakierowane podłogi i zauważam coraz niższą gładkość powierzchni lakieru.
Rozmawiam z parkieciarzami i podpytuję czemu ale nie uzyskuję satysfakcjonującej mnie odpowiedzi: czemu na powierzchni występują takie ślady/kropki/chlapy co z tego, że wałek moherowy czy dedykowany ...
Rozmawiam z parkieciarzami i podpytuję czemu ale nie uzyskuję satysfakcjonującej mnie odpowiedzi: czemu na powierzchni występują takie ślady/kropki/chlapy co z tego, że wałek moherowy czy dedykowany ...
- 28 lut 2013, 10:27
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: Problem z wilgocia
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 23466
Re: Problem z wilgocia
Jakiś czas temu widziałem rozwiązanie, gdzie odcięto wilgoć klejem Siki i płytami Wedi.
Tanio to nie było ale szybko i sprawnie.
Na tak przygotowanym podłożu przyklejono gres i ułożono panele warstwowe drewniane.
Pod klepkę jednak chyba to się nie sprawdzi ale może warto skontaktować się doradcą ...
Tanio to nie było ale szybko i sprawnie.
Na tak przygotowanym podłożu przyklejono gres i ułożono panele warstwowe drewniane.
Pod klepkę jednak chyba to się nie sprawdzi ale może warto skontaktować się doradcą ...
- 05 lip 2011, 17:45
- Forum: Podłogi drewniane
- Temat: Układanie się parkietu.
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 39012
Re: Układanie się parkietu.
Dostawca drewna to Firma Nurzyński Parkiety zlokalizowana w Siedlcach.
Na swojej stronie internetowej oraz na znanym portalu aukcyjnym informuje, iż oferuje klasę I ale na deszczułkach i deskach stempluje Gat. I czy to jest to SAMO ?
Działalność firmy i jej produkty pozostawię bez komentarza.
Jeśli ...
Na swojej stronie internetowej oraz na znanym portalu aukcyjnym informuje, iż oferuje klasę I ale na deszczułkach i deskach stempluje Gat. I czy to jest to SAMO ?
Działalność firmy i jej produkty pozostawię bez komentarza.
Jeśli ...
- 23 maja 2011, 11:48
- Forum: Podłogi drewniane
- Temat: Układanie się parkietu.
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 39012
Re: Układanie się parkietu.
Napisałem wysłałem i coś sie porobiło iż to wszystko zniknęło.
- 23 maja 2011, 11:39
- Forum: Podłogi drewniane
- Temat: Układanie się parkietu.
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 39012
Re: Układanie się parkietu.
Dziękuję za wsparcie. Sprawa powoli się klaruje. Producent drewna dostarczył drewno klasy I ale według technologa drewna jest tylko 50% kl. I , reszta to kl. II, III a 10% kwalifikuje się do kominka.
Drewno zostało zbyt gwałtownie przesuszone w suszarni i nie wiadomo czy były poprzedzajace etapy ...
Drewno zostało zbyt gwałtownie przesuszone w suszarni i nie wiadomo czy były poprzedzajace etapy ...
- 15 maja 2011, 11:26
- Forum: Podłogi drewniane
- Temat: Układanie się parkietu.
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 39012
Układanie się parkietu.
Ułożono 3 miesiące temu w Warszawie deszczułki jesionowe w potrójną jodełkę 42x7x2,2 cm, które cały czas pracują.
Bezpośrednio po ułożeniu były malutkie szczeliny, potem znikły całkowicie a teraz są większe.
Fachowiec, który to ma lakierować obawia się tego procesu i nie chce udzielic gwarancji na ...
Bezpośrednio po ułożeniu były malutkie szczeliny, potem znikły całkowicie a teraz są większe.
Fachowiec, który to ma lakierować obawia się tego procesu i nie chce udzielic gwarancji na ...
- 22 sty 2011, 10:52
- Forum: Chemia do drewna, podkłady, podłoża (kleje, lakiery, wylewki itp)
- Temat: pytanie o klej do dużej deski litej
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 17495
Re: pytanie o klej do dużej deski litej
Witam! Jeśli można podłączę się do tego tematu.
Napewno ważne będzie równiez podłoże pod taki wymiar desek.
Miałbym dodatkowe pytania:
- ile kleju dajemy pod takie deski, i jakie będzie zużycie siki t54?
- czy warto wklejać maty jeśli mamy wątpliwości co do podłoża, i jak to wykonujemy?
klej ile? na ...
Napewno ważne będzie równiez podłoże pod taki wymiar desek.
Miałbym dodatkowe pytania:
- ile kleju dajemy pod takie deski, i jakie będzie zużycie siki t54?
- czy warto wklejać maty jeśli mamy wątpliwości co do podłoża, i jak to wykonujemy?
klej ile? na ...
