JATOBA lita 180mm na słabej posadzce

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
gk101380
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, 14:46

JATOBA lita 180mm na słabej posadzce

Post autor: gk101380 »

Witam,

Podoba mi się Jatoba, lecz posadzki niezbyt mocne - w czterech pomieszczeniach łącznie około 65m, w jednym kawałki posadzki można kruszyć w palcach.

Myślę sobie - skuję posadzkę i wyleję nową - wszystko robię sam, więc duuużo czasu skucie mi zajmie, przyjedzie firma, położy suchą wylewkę i czekamy czekami aż do zimy aby wyschła. Pomyślałem więc, może by tak na całą posadzkę przykleić coś np osb albo sklejkę - przykleić na piankę niskorozprężną i przykręcić jeszcze!

Jako iż obawiam się łódkowania czy paczenia desek, zastanawiam się nad ich grubością - 14mm, może 22mm? Przy klejeniu do posadzki w momencie łudkowania klej będzie się odklejał z posadzką , lecz jeśli przykleimy do osb czy sklejki, wtedy deska może "nie mieć tyle siły" aby zerwać to połączenie - dobrze myślę? Z drugiej strony, może wtedy można zastosować cienką deskę? Zamiast 22mm przyklejamy 15mm czy 10mm i mamy taką podłogę warstwową:)
Dymenda30
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2015, 14:37

Re: JATOBA lita 180mm na słabej posadzce

Post autor: Dymenda30 »

Lepiej sobie darować :)


_________________________
http://villareal.pl
ODPOWIEDZ