Samodzielna renowacja parkietu

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
monikaa1295
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2015, 23:11

Samodzielna renowacja parkietu

Post autor: monikaa1295 »

To mój pierwszy post tutaj i muszę się przyznać, że jestem dziewczyną, nie mam za bardzo pojęcia o parkietach, ale mam zamiar z pomocą taty odnowić parkiet u siebie w domu.

Moje pytanie, czy mogę zmienić kolor z jasnego na ciemniejszy (coś jak bordowy, wiśniowy, mahoniowy)? Parkiet jest dość stary i zniszczony, nie wiem jakie to drewno, ale jet bardzo jasne. Czy kolor nie wyjdzie pomarańczowy i jakiego lakieru mam użyć, żeby parkiet był półmatowy?
Parkiet ma duże szczeliny między deskami i chce je zaszpachlować, tylko nie wiem jakich materiałów do tego użyć. I czy jest możliwe "wycyklinowanie" parkietu przy pomocy szlifierki oscylacyjnej? Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale nie chce wydawać fortuny na ta podłogę, a fachowcy właśnie takich kwot sobie zażyczyli. Ewentualnie czy można wypożyczyć odpowiedni sprzęt do cyklinowania parkietu? I jaki może być koszt takiego działania?

Z góry dziękuje za podpowiedź,

pozdrawiam, Monika ;)
jagergin19
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2015, 17:44

Re: Samodzielna renowacja parkietu

Post autor: jagergin19 »

Hej, znalazłaś już odpowiedzi na swoje pytania? Może się nimi podzielisz z innymi? :)


_______________________
Gaz MAP
lepenta30
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2015, 16:14

Re: Samodzielna renowacja parkietu

Post autor: lepenta30 »

Podpinam się pod pytanie


____________________
papa termozgrzewalna
ODPOWIEDZ