Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
ponik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 15:43

Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

Post autor: ponik »

Witam serdecznie.
Planuję cyklinowanie i olejowanie podłogi sosnowej 21m2 - deski która obecnie jest pomalowana farbą.
W związku z tym, że nie mam w tych sprawach doświadczenia prosił bym o pomoc i poradę.
Deski zdają się być zdrowe chociaż miedzy nimi są widoczne szczeliny ale cyklinowanie które planuje wykonać w przyszłym tygodniu wykaże wszystko.
Wycyklinowaną podłogę chciałbym pokryć olejem LOBA HS 2K ImpactOil Dąb Wędzony
i też zwracam się z zapytaniem czy ktoś już ten kolor stosował, chodzi mi dokładnie o efekt kolorystyczny na desce sosnowej ponieważ nie znalazłem nigdzie próbników a puszka 0,75 to koszt kolo 250zł, więc trochę sporo jak na testy.
Najbardziej jednak zależy mi na wskazówkach jak wykonać cały ten proces oraz czy stosuje się lub czy jest sens zastosowania dodatkowo
jakiegoś wosku itp.?
Podłoga jest w salonie i chciałbym zachować strukturę drewna - nie lakierować i nie tworzyć połyskliwej warstwy a w miarę możliwości zwiększyć jej trwałość.

Bardzo był bym wdzięczny za pomoc i pozdrawiam.
ulardo34
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:33

Re: Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

Post autor: ulardo34 »

Hej,

Daj znać jak rozwiązałeś swój problem bo aktualnie sam jestem przed podobnym wyborem i zastanawiam się jak to najlepiej zrobić:)


__________________
Sauny parowe
ponik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 15:43

Re: Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

Post autor: ponik »

Nie było lekko ze względu że wykonawca "majster" nie miał wiedzy powiedzmy "na czasie" i twierdził że technologie z przed 20 lat są najlepsze a instrukcje stosowania itp to "ściema" ;)
Można to wszystko wykonać w sposób amatorski, ale nie licząc umiejętności i zapału potrzebny jest dobry sprzęt czego tęż trochę zabrakło.
Jestem świeżo upieczonym tatą i dziś nie dam rady dokładnie opisać przebiegu tak by niczego nie ominąć, ale na dniach postaram się zorganizować i to zrobić.
W razie czego można się odezwać na tel i chętnie odpowiem na pytania 504962398 tak jak i mi doradzano za co serdecznie dziękuje :)
marek75
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2015, 13:33

Re: Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

Post autor: marek75 »

może sprawdź innego fachowca? ;) Ciesze się,że na razie jeszcze nie mam takich problemów, kupiłem bardzo porządną podłogę (coś takiego https://komfiro.pl/kategoria-produktu/p ... drewniane/ ) i na szczęście nic więcej nie musze z nia teraz robić
valkko80
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2015, 06:57

Re: Podłoga sosna + loba dąb wędzony PROSZĘ O POMOC

Post autor: valkko80 »

marek a jaki koszt zakupu i wykonania jeśli można wiedzieć ?
[url=http://bdburchex.com.pl/]bdburchex.com.pl[/url]
ODPOWIEDZ