Niezidentyfikowana wilgoć!!!

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
pabloescobare
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2015, 11:03

Niezidentyfikowana wilgoć!!!

Post autor: pabloescobare »

Mieszkam w starym budynku, w którym wprowadzając się 3 lata temu przeprowadziłem remont. Remont polegał na dociepleniu, nowej hydraulice, elektryce oraz częściowej wymianie parkietu klejonego na subit na nowy parkiet i deskę dębową. Przed wykonaniem podłogi z parkietu, stary parkiet został zdemontowany, subit usunięty , podłoże zagruntowane, dwukrotnie , wylana wylewka samopoziomująca ( dwukrotnie gdyż pierwsza w kilku miejscach miała wybrzuszenia) i naklejony parkiet. Po ok 6 miesiącach podłoga w sypialni w dwóch miejscach zaczęła się podnosić . Przy futrynie i w połowie pokoju. Dodatkowo w salonie deska dębowa podniosła się ok 25 cm niczym fala. Fale w salonie zdemontowano , deski lekko zwężono i naklejono ponownie innym klejem. Dodam że po oderwaniu desek, posadzka (wylewka )nie była oderwana. Teraz w salonie jest w miarę dobrze chociaż momentami czuje się jakby lekko deska się podnosiła i leżała na jakiejś gumie. Dodam jeszcze parę wskazówek:
1. Strop w budynku w którym dzieją się w/w historie zbudowany jest z płyt żerańskich, które ponoć chłoną strasznie wilgoć.
2. Dół budynku niemieszkalny ,wysoki na 3,5m i nie ogrzewany pomijając małą kotłownie.
3. Strop od dołu jest w częściowo ocieplony watą i zabudowany płytą kg, częściowo ocieplony styropianem i częściowo nie ma żadnego ocieplenia.
4. Do domu doczepiona jest przybudówka która jest nieocieplona.
5. Jeśli chodzi o przecieki dekarskie były sprawdzane i nic nie było.
6. W łaziencie jest ogrzewanie podłogowe.
I teraz mam kilka pytań bo może ktoś miał podobne problemy i mógłby podać mi jakieś sensowne rozwiązanie, gdyż ostatnio zauważyłem że parkiet podnosi się w większości pomieszczeń w których był wymieniany na nowy (stary na subicie nie podnosi się w ogóle ) ale nieznacznie, i to przeważnie po opadach. Co może być przyczyną podnoszenia się parkietu po opadach. Ostatnio czytałem o zjawisku jakim jest podciąganie kapilarne, czy jest możliwe żeby na tak dużą wysokość dochodziła woda? Teren jest górkowaty , dom jest lekko w dole, ale nie na samym dole . Jeśli chodzi o dylatacje wylewki to wątpię żeby były robione, więc może przez to chłonie? Czy jest sens wykonać teraz dylatacje przy samej ścianie? Może jest jakaś inna przyczyna? Jakieś mostki termiczne? Czy jest jakaś ochrona ochraniająca przed parkietem klejonym subitem.

Pozdrawiam
angela23
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:45
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowana wilgoć!!!

Post autor: angela23 »

I jaka przyczyna?
[url=http://ekofiltr.pl/pl/oferta/filtry_workowe_fw]ekofiltr.pl/pl/oferta/filtry_workowe_fw[/url]
ODPOWIEDZ