Parkiet CHEVRON

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
arkadiewna
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2018, 20:28

Parkiet CHEVRON

Post autor: arkadiewna »

Witam,

Zakupiliśmy dom w stanie deweloperskim. Poniesieni radością z tym faktem związaną zakupiliśmy najdroższą i najbardziej skomplikowaną podłogę o czym się właśnie przekonaliśmy. Parkiet Chevron, jodełka francuska bo o nim mowa, przyprawia nas o ból głowy już od kilku dni, a czas nagli gdyż mieszkanie z teściami do wygód najwyższej klasy nie należy. Przejdźmy zatem do konkretów, podłoga tania nie była, ale przy zakupie myśleliśmy tylko o koszcie podłogi a nie jej montażu - przecież to podłoga gotowa z piórami, co w tym trudnego.. Jak się okazuje koszta montażu szacowane przed fachowców plasują się wysoko ponad naszą górną granicą, jedyna opcja to sprzedać nerkę, choć w tym kierunku nie chcielibyśmy podążać :? . Sprawa ma się tak, że chociaż bardzo żałujemy wyboru tego akurat wzoru to nic z tym nie można już zrobić, liczę więc na szczerą pomoc, bo co zrobić - nie wiemy :| .

Zaczęłam przekopywać internet, ale informacje są szczątkowe i nie składają się w całość. Fakty wyglądają następująco:

-Parkiet ma być w trzech pokojach i korytarzu - jeden pokój na dole, reszta na górze
-na dole wylewka, na górze płyty wiórowe
-parkiet gotowy do położenia, ma pióra

Z tego co wiem:
-Parkiet musi być przyklejony

A czego nie wiem:
-Jak to cholerstwo przykleić?
-Rozumiem, że na wylewkę można po prostu kleić? Czy trzeba mieć jakiś podkład?
-Na płyty wiórowe nie można kleić - co zrobić?
-Dokopałam się do informacji o RR 189 PLUS - czy tego użyć, czy to jest wskazane, czy jest dobre? Czy położyć to pod parkiet na wylewce?

Każda rada będzie mile widziana i za każdą będę dozgonnie wdzięczna :roll:
ODPOWIEDZ