Skrzypiące panele

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Wlodman

Skrzypiące panele

Post autor: Wlodman »

10 miesięcy temu w nowo oddanym do użytku mieszkaniu montażyści z firmy, w której kupiliśmy panele położyli je (panele pływające z fugami). Miesiąc później w obu pomieszczeniach z tymi panelami zostały zamontowane szafy wnękowe. Montażyści przywiercili je w kilku miejscach do paneli (choć nie do betonowego podłoża). Pół roku później podłogi w obu tych pomieszczeniach zaczęły dość dokuczliwie skrzypieć. Obie ekipy zwalają winę na "tych drugich". Montażyści paneli twierdzą, że to wina przytwierdzenia szaf do pływających paneli, montażyści szaf z kolei tłumaczą, że robią tak od lat i nikt się nie skarżył.
Kto ma rację? Co można w tej sytuacji zrobić?


ODPOWIEDŹ:

Zawołac rzeczoznawcę. Ja z Panem już korespondowałęm. Zgadzam się, że trudno wydać na rzeczoznawcę pieniądze, gdy panele kosztują 1500 zł. Ale bez ekspertyzy nic nie mogę na ten temat powiedzieć. Są cztery strony, użytkownik, montażyści paneli, montażyści szaf i producent paneli. Na każdym etapie mógł ktoś popełnić błąd.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ