Lamparkiet z podkładem korkowym

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
veehal
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2009, 21:40

Lamparkiet z podkładem korkowym

Post autor: veehal »

Witam,
Co Pan sądzi o użyciu podkładu pod lamparkiet w postaci 5mm korka technicznego?

Mam mieszkanie w bloku i chciałbym trochę wytłumić zarówno odgłosy z mojej strony jak i te od sąsiadów.
Widziałem gdzieś artykuł w którym był zdjęcia właśnie z montażu lamparkietu na maty korkowe, ale nie potrafię teraz tego znaleźć i nigdzie indziej nie udało mi się znaleźć na ten temat informacji.

Nie potrafię też znaleźć informacji odnośnie klejów do korka. Przy klejach do parkietów nic nie pisze o korku naturalnym - czy będą się zwykłe kleje polimerowe do drewna nadawały do łączenia lamparkietu z podkładem korkowym?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lamparkiet z podkładem korkowym

Post autor: Czesław »

Dlaczego lamparkiet??? To bardzo zły pomysł. Lamparkiet nie jest czopowany bocznie, czyli nie ma piór i wpustów. Ułożenie go na sprężystej warstwie korka, czy regupolu daje efekt braku płaszczyzny. Inaczej mówiąc szlifowanie będzie bez efektowne i tak krawędzie będą się odznaczać. W czasie eksploatacji również poszczególne lamelki będą się uginały zbyt mocno. Takich materiałów nie układamy na klejach elastycznych i na zbyt sprężystych matach podkładowych. Dotyczy to również mozaiki przemysłowej i zwykłej i wzorów pałacowych z lamparkietu. Aby wyciszyć należy ułożyć matę najlepiej z regupolu (UZIN RR 3 mm), a następnie na to ułożyć np. parkiet dwuwarstwowy. Ten jest czopowany wiec będzie świetnie leżał.
ODPOWIEDZ