przemyslowy merbau na gips

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
adso
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2009, 10:00

przemyslowy merbau na gips

Post autor: adso »

Dzien dobry.
Mam powierzchnie mieszkalna o powierzchni 30m na ktorej chce polozyc przemyslowy merbau na mijanke/dziko. Posadzke to wylewka anhydrytowa. Nie jest idealnie prosta. Na lacie 2,5m wystepuja przeswity do 2,5mm. Nie mam mozliwosc podniesienia powierzchni i dolewania o 3mm..
Nie wiem co robic.Czy gorszym bledem jest ukladanie na tak krzywej posadzce, czy dolewanie np uzinem 170 i szpachlowanie po 1-2mm.
Anhydrytowa wylewke szllifowalem recznie jednak ciezko bylo mi papierem sciernym zjechac ciemniejsza warstwe wierzchnia. Tutaj znowu uslyszalem ze szlifowanie to nadgorliwosc.
I tutaj pytanie.Czy to musi byc zeszlifowane , czy dobrze byloby zeszlifowac? Parkiet bedzie ukladany na jednoskladnikowy bezrozpuszczalnikowy poliuretanowy klej.

Pozdrawiam fachowcow.
adso
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2009, 10:00

Re: przemyslowy merbau na gips

Post autor: adso »

Miedzy czasie nie czekajac na odpowiedz , postanowilem wypozyczyc maszyne do szlifowania betonu i wszystko zeszlifowac do "zywego".

Zagruntowalem gruntem poliuretanowym,a po 10h polozylem na mijanke merbau przemyslowy o klockach dlugosci 20cm. Ukladajac wzdluz dluzszych scian ,wystapil problem kiedy w pewnym momecie klocki zaczely wchodzic potwornie ciezko, a potem przestaly sie miescic. Sciany nie byly rownolegle,czego nie sprawdzilem przed kladzeniem.
I tutaj moje pytanie:
Czy moge ulozyc najpierw pas przez srodek pokoju,a nastepnego dnia ukladac idac po obu stronach pasa odjezdzac w bok do krzywych scian.
I jeszcze jedno : Kiedy wyjmuje sie kliny przy kleju 1skladnikowym poliuretanowym. Nie wczesniej niz/Nie pozniej niz ??
I ostatnie: Jak scislo maja byc elementy parkietu.Czy luzno,bez szpar kolo siebie, czy moze scislo na sile, a moze dobijane mlotkiem.
To wszystkie jak na razie niewiadome ,o ktorych sobie wczesniej nie zdawalem sprawy:)
Pozdrawiam
Amator Adrian
ODPOWIEDZ