reklamacja parkietu

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
belleford
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2009, 19:50

reklamacja parkietu

Post autor: belleford »

Bardzo proszę o pomoc. Jak napisać reklamację aby została ona pozytywnie rozpatrzona przez producenta? Zakupiłam finisz-parkiet który w ciągu kilku miesięcy strasznie się zniszczył, tzn. powstają na nim zarysowania, wgłębienia od byle czego. Jest tak strasznie miękki że moje 7-miesięczne dziecko bawiące się na podłodze zabawkami robiło w nim dziury. Zwykłe codzienne i ostrożne użytkowanie powoduje że z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Rozmawiałam ze sprzedawcą ale on powiedział że może tylko przyjąć reklamację i przesłać ją do producenta który prawdopodobnie ( a raczej na pewno) ją odrzuci, ze względu iż są to uszkodzenia mechaniczne. Zgadzam się, tylko że ja kupiłam parkiet żeby po nim chodzić i móc na nim coś postawić a nie na niego tylko patrzeć.
Proszę o radę!

Belleford

ODPOWIEDŹ:

Nie wiem. Ja nie umiem doradzać w takich sytuacjach. To czy reklamację producent przyjmie czy nie to jego suwerenna sprawa. Radziłbym zaprosić rzeczoznawcę i spróbować zdyscyplinować producenta. Inna sprawa, że akurat ten wyrób naprawdę stał się przeciętnej jakości.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ