Zalany parkiet

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
jul
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:45

Zalany parkiet

Post autor: jul »

witam,
ostatnio sąsiedzi zalali mi mieszkanie. Woda dostała się pod parkiet (przez szczelinę między kafelkami w kuchni a parkietem w przedpokoju). Niektóre klepki zrobiły się czarne na brzegach. Podłoga specjalnie się nie wypaczyła, ale te przebarwienia wyglądają fatalnie. Parkiet jest prawdopodobniej dębowy, był cyklinowany i lakierowany ok. 2 lata temu.

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się przebarwień poza przełożeniem tego kawałka parkietu? Będę wdzięczna za radę.

ODPOWIEDŹ:

No niestety nie ma. Ja bym zlecił fachowcowi, aby zgłębiarką odciął fragment parkietu od kafelek i wstawił nowy parkiet poprzecznie do starych deszczułek i równolegle do kafelków. Potem należy wyrównać parkiet w tym miejscu poprzez szlifowanie i pomalować tym samym lakierem, albo wszystko, albo tylko do profilu deszczułek.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
jul
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:45

Re: Zalany parkiet

Post autor: jul »

Dziękuję za odpowiedź. A czy jest mi Pan w stanie polecić w Warszawie jakąs solidną osobę/firmę, która mogłaby się tym zająć?
Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

W tej sprawie proszę o telefon do mnie 0-695 05 05 00

Pozdrawiam
CzesławBortnowski
ODPOWIEDZ