Zmiana barwy desek po malowaniu

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
DrElbinger
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:33

Zmiana barwy desek po malowaniu

Post autor: DrElbinger »

Witam, Ja mam problem taki: po wycyklinowaniu podłogi z deski sosnowej (stara podłoga - ok 80 letnia) kolor drewna był świeży tzn barwa zbliżona do bieli, natomiast po nałożeniu lakieru wodnego (prod. ICA) deski zrobiły się żółte, wręcz pomarańczowe, jak stara baozeria. Jaka przyczyna? Kiepski lakier? To był pierwszy pokój jaki zrobiłem, czekają następne : szukac innych lakierów czy może przejsc na olej?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zmiana barwy desek po malowaniu

Post autor: Czesław »

Olej przyciemni, lub przebarwi te deski jeszcze bardziej. Proszę zastosować najpierw lakier podkładowy do drewna jasnego Np. PAL x-324 firmy Pallmann i potem lakiery nawierzchniowe mogą być firmy ICA. Najprawdopodobniej w desce jest wiele substancji chemicznych. Mogą to być substancje pochodzące z farb, którymi kryto dawniej takie deski. To czy lakier zareaguje, czy nie zależy od wielu czynników, a nie zależy absolutnie od rzemieślnika. Rozumiem, że ten efekt może się nie podobać, ale proszę zawsze w takich przypadkach zrobić próbę na kawałku wyszlifowanej deski
ODPOWIEDZ