Dąb wędzony

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Mariusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2010, 22:08

Dąb wędzony

Post autor: Mariusz »

W zasadzie od jakiegos czasu jestesmy z zona przekonani do zakupu parkietu z dębu wędzonego. Pierwotnie marzylismy o orzechu amerykanskim - ale niestety nie bedzie nas na niego stac.

Pytanie, czy powinnismy wiedziec cos szczegolnego na temat tego debu? Mam na mysli dab wedzony. Czy rozni sie w jakis sposob jesli idzie o trwalosc, inne parametry - od zwyklego debu, ktory nie byl poddany temu procesowi? Czy podloga jest bezpieczna dla dzieci? W koncu z tego co sie do tej pory dowiedzialem drewno jest przetrzymywane w oparach amoniaku...

Pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dąb wędzony

Post autor: Czesław »

Mariusz pisze:W zasadzie od jakiegos czasu jestesmy z zona przekonani do zakupu parkietu z dębu wędzonego. Pierwotnie marzylismy o orzechu amerykanskim - ale niestety nie bedzie nas na niego stac.

Pytanie, czy powinnismy wiedziec cos szczegolnego na temat tego debu? Mam na mysli dab wedzony. Czy rozni sie w jakis sposob jesli idzie o trwalosc, inne parametry - od zwyklego debu, ktory nie byl poddany temu procesowi? Czy podloga jest bezpieczna dla dzieci? W koncu z tego co sie do tej pory dowiedzialem drewno jest przetrzymywane w oparach amoniaku...

Pozdrawiam,
Mariusz


Ja nigdy nie polecam takich rozwiązań swoim klientom. Z uwagi na amoniak. Obecnie jest rozpatrywana sprawa we Wrocławiu znanego rzemieślnika, który położył taki parkiet i instytucje sanitarne stwierdziły kilkanaście razy przekroczony poziom amoniaku w powietrzu w tym pomieszczeniu. Czy jest zdrowy??? Proszę poczytać na Internecie. Ale przecież wielu wykonawców i producentów będzie Wam wciskać takie rozwiązania. Jeśli nie jest stać was na orzech to dąb wędzony orzechem z pewnością nie będzie. Może inny ciemny gatunek drewna???


Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ