Jesion termo- problem i kłopoty, proszę o radę

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
walter54
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:56

Jesion termo- problem i kłopoty, proszę o radę

Post autor: walter54 »

Witam.
Proszę o poradę i podpowiedź co zrobiłem źle. Otóż ułożyłem 30m jesionu termo. po cyklinowanio spolerowałem tarczą qadro it. Do lakierowania postanowiłem użyć lakierów Bona - dobre produkty nigdy nie było z nimi kłopotów, ale jednak... Po nałożeniu podkładu Prime intens , a następnie pierwszej warstwy trafika półmat pod ścianami wyszły jasne miejsca wygląda to tak jakby intens nie przyjął się. Jako że nie lubię dziwnych i niezręcznych sytuacji i świecenia oczami klientowi postanowiłem jeszcze raz szlifować. I tu pytanie, gdzie był mój błąd? Czy bona nie nadaje się na to drewno? Bo nie chciał bym znów zrobić tak samo. Polecono mi lakiery Irsy i tym chcę teraz malować, czy to zda egzamin? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Błąd tkwił w ilości aplikacji lakieru. Pod ścianami nakładany lakier jest pędzlem, a na „rynku” wałkiem, a wiec inna grubość warstwy podkładu i lakieru nawierzchniowego. To jest kwestia wprawy, aby aplikacja wałkiem i pędzlem była dokładnie taka sama. W drewnach typu termo jest to szczególnie ważne.


Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
walter54
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:56

Re: Jesion termo- problem i kłopoty, proszę o radę

Post autor: walter54 »

Hmm...... Prawdopodobnie nie wiele osób tutaj miało do czynienia z tym jesionem termo, więc może na przyszłość pomogę komuś innemu i dziś odpowiem sam. Dzisiaj nałożyłem lakier podkładowy na bazie alkoholu firmy irsa, oraz lakier nawierzchniowy irsa platinum ultramat. Wyszło suuuper :) Ale dlaczego był problem z boną do dziś nie rozumiem.
ODPOWIEDZ