michaldubis pisze:Witam
Wpisując na stronie http://www.youtube.com fraze "hardwood floor installation" zobaczymy pelno filmików jak to sie popisuja mlodzi parkieciarze zza oceanu montujac podlogi.... ponizej przykladowy link:
http://www.youtube.com/watch?v=uVgmFbSP_oc
Mam pytanie dlaczego u nas tak sie nie robi? (a moze robi tylko ja tego nie widzialem?) Czy wie pan cos o tym sposobie kladzenia podłóg? Wady ...zalety? Czy te gwoździe nie wychodzą jak podłoga pracuje, skrzypi? Dechy nie pekają? Czy moze jest to poprostu nowosc? Przyszlosc kiedy to kleje pójdą do lamusa?
Pozdrawiam
Michal
Panie Michale. No dobił mnie Pan tym pytaniem. Jak sadzę jest Pan z branży, wiec pozwolę sobie na negatywną opinię Pana profilu. Może się Pan obrazić, ale nie dbam o to, mogę tylko ubolewać, że nie czyta Pan uważnie gazet branżowych, a może wcale Pan nie czyta. Pomijam gazety z rynków zewnętrznych. Tego się nie domagam od wykonawców w Polsce, więc od Pana również, choć zapewniam warto, choćby celem uzasadnienia przed klientem, dlaczego tak nie robimy, gdyby widział ten filmik. Na początek odpowiedź na podstawowe Pana pytanie. Dlaczego tak się nie pracuje??? Bo nikt w Polsce nie akceptuje takiej NISKIEJ JAKOŚCI. Amerykanie ją akceptują i jest to norma w ich standardzie pracy Pan niech się uczy Polskich standardów, radzę i namawiam. Niech Pan raz wykona parkiet w taki sposób jak ten gość na filmiku, to się Pan przekona. Proszę jednak napisać na forum bez kłamstwa ile Pan wtopił. Pośmiejemy się z Pana. Kiedyś jako rzeczoznawca miałem 5-8 ekspertyz w roku, a dzisiaj jest 5-8 pytań o ekspertyzy w tygodniu. Dlaczego??? A no dlatego, że jest sporo wykonawców, którzy nawet nie umieją zweryfikować jakości, a cóż dopiero ją zachować w swych realizacjach. Nie umieją uzasadnić technologii, lub dobrać najwłaściwszej w danej realizacji. Nie potrafią zmienić technologii w przypadku takiej konieczności. Mam to, na codzień w pytaniach inwestorów, ale i Pan ma to choćby na tym forum. Trzeba je jednak czytać. Ubolewam, że inwestorzy w Polsce muszą mieć do czynienia z wykonawcami, którzy chcą dążyć do takiej jakości. Poza tym w naszej branżowej prasie jest sporo informacji na temat specyfiki stropów w pewnych rejonach świata czy Europy. W Ameryce stropy są prawie zawsze drewniane, podobnie jak ściany są drewniane. Stąd metody przybijania desek, czy parkietów. Takie urządzenia jak na filmie nie są niczym nowym na rynku europejskim, czy wręcz polskim. Na mojej stronie internetowej jest tysiące zdjęć z moich realizacjach z udziałem takich urządzeń. Ale są to specyficzne posadzki, o zupełnie innym przeznaczeniu (patrz realizacja w Starym Browarze w Poznaniu, czy galerii Cuprum w Lubinie) Takie rozwiązania mają swoje plusy i minusy, wiec nie wszędzie są najlepsze i zapewniam, że w warunkach europejskich, a szczególnie w warunkach specyfiki polskiego budownictwa klej nie będzie zastąpiony nigdy przez gwoździe czy zszywki.
Pozdrawiam
Czesław Bortnowski