Skrzypiący parkiet - jesion

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
DZIDA21
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2010, 20:16

Skrzypiący parkiet - jesion

Post autor: DZIDA21 »

Witam.
Posiadam parkiet - jesion ( o wymiarach 5cm x 30 cm x ? ) ułożony w jodełkę . W niektórych miejscach zaczął skrzypieć.
Pierwszym skojarzeniem na zlikwidowanie skrzypienia jest zerwanie i położenie odnowa - lecz w obecnej sytuacji odpada ta możliwość. Usłyszałem że można nawiercić w kilku miejscach i za pomocą strzykawki i igły wpuścić klej. Moje pytanie dotyczy kleju - Czy klej "Sika Bond" - T52 FC lub T54 FC będzie odpowiedni ? Czy jego konsystencja pozwoli przez strzykawkę z igłą wstrzyknąć się w szczelinę ? Jaki klej według pana byłby odpowiedni ?
Z góry dziękuje za informacje.
Pozdrawiam.
DZIDA21
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2010, 20:16

Re: Skrzypiący parkiet - jesion

Post autor: DZIDA21 »

Dziękuje za odpowiedź.
Przepraszam że bardziej nie sprecyzowałem - nie bez powodu zapytałem się o kleje SIKA - gdyż są bezwonne - co zdecydowanie mnie interesuje. Czy również kleje firmy Jowat z Meblopolu tez są bezwonne ? Pytam się dlatego - gdyż moja ukochana jest w ciąży i nie wskazane jest aby wdychała jakieś "toksyczne" opary - po za tym kobiety w takim stanie są bardziej wrażliwe nie tylko na zapach...

Z góry dziękuje za informacje.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Skrzypiący parkiet - jesion

Post autor: Czesław »

DZIDA21 pisze:Witam.
Posiadam parkiet - jesion ( o wymiarach 5cm x 30 cm x ? ) ułożony w jodełkę . W niektórych miejscach zaczął skrzypieć.
Pierwszym skojarzeniem na zlikwidowanie skrzypienia jest zerwanie i położenie odnowa - lecz w obecnej sytuacji odpada ta możliwość. Usłyszałem że można nawiercić w kilku miejscach i za pomocą strzykawki i igły wpuścić klej. Moje pytanie dotyczy kleju - Czy klej "Sika Bond" - T52 FC lub T54 FC będzie odpowiedni ? Czy jego konsystencja pozwoli przez strzykawkę z igłą wstrzyknąć się w szczelinę ? Jaki klej według pana byłby odpowiedni ?
Z góry dziękuje za informacje.
Pozdrawiam.



Proszę zaopatrzeć się w kleje poliuretanowe takie stolarskie o płynącej konsystencji. Takie kleje są w sklepach stolarskich. Należy je wpuścić strzykawką i dodać odrobinę wody (dosłownie kilka kropel). Polecam klej Jowit z Meblopolu. Kleje SIKA są za gęste i się do tego nie nadają.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ