Zmiana koloru doussie

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
iwan007
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2010, 01:13

Zmiana koloru doussie

Post autor: iwan007 »

Witam.

W marcu tego roku położono mi deski gotowe polakieroane ipowood Doussie 1200x120x14.
jakiś czas temu na paru klepkach pojawiły się przebarwienia, teraz zauważam je na prawie połowie klepek. Wiem, że dousie ciemnieje z czasem pod wpływem promieni słoneczych. Pytanie dotyczy tego, czy ten proces przebiega w taki sposób, czy jest to raczej wada materiału?
20100428280.jpg
20100428280.jpg (190.86 KiB) Przejrzano 16424 razy
Pozdrawiam
Tomasz Iwaniuk
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zmiana koloru doussie

Post autor: Czesław »

iwan007 pisze:Witam.

W marcu tego roku położono mi deski gotowe polakieroane ipowood Doussie 1200x120x14.
jakiś czas temu na paru klepkach pojawiły się przebarwienia, teraz zauważam je na prawie połowie klepek. Wiem, że dousie ciemnieje z czasem pod wpływem promieni słoneczych. Pytanie dotyczy tego, czy ten proces przebiega w taki sposób, czy jest to raczej wada materiału?
20100428280.jpg
Pozdrawiam
Tomasz Iwaniuk



Z pewnością tak to nie przebiega. Drewno Doussie jest dość ładne po intensyfikacji koloru. To nie jest ten kolor, więc albo to nie jest Doussie, co się zdarza szczególnie teraz, gdy klienci patrzą na cenę nie wiedząc, że dostawca, czy nieuczciwy układacz ma dostęp do bardzo podobnego gatunku. Albo, użyto niewłaściwej chemii. Nie można tego stwierdzić, bez ekspertyzy i dlatego nie zajmę w tej sprawie głosu.


Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
iwan007
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2010, 01:13

Re: Zmiana koloru doussie

Post autor: iwan007 »

Witam.

Chciałbym odświerzyć temat. Co do desek, to są to deski gotowe lakierowane. Konserwowane były środkiem do mycia podłóg firmy Bona. Czy miał Pan taki przypadek? Dodam, że pierwsze przebarwienia pojawiły się zanim podłoga została umyta przez nas, wcześniej była myta po położeniu przez firmę kładącą parkiet. Po złozeniu reklamacji otrzymałem odpowiedź od producenta, że te przebarwienia powinny zniknąć po paru miesiącach. Minął prawie rok od położenia i parkiet ściemniał, ale przebarwienia również :(.

Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ