Cyklinowanie parkietu dębowego + olejowanie

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
qrt
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2010, 13:15

Cyklinowanie parkietu dębowego + olejowanie

Post autor: qrt »

Witam,

Kupiłem 40m parkietu dębowego, potrzebuję Pana fachowej informacji w temacie - czy mogę zrobić ręczne 'cyklinowanie'
szlifierką taśmową ? Dodam, iż wylewka podłogowa jest bardzo równa. Po wycyklinowaniu zamierzam olejować parkiet. Co by Pan doradził w temacie oleju jak również kleju do mozaiki...
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Michał N.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Cyklinowanie parkietu dębowego + olejowanie

Post autor: Czesław »

qrt pisze:Witam,

Kupiłem 40m parkietu dębowego, potrzebuję Pana fachowej informacji w temacie - czy mogę zrobić ręczne 'cyklinowanie'
szlifierką taśmową ? Dodam, iż wylewka podłogowa jest bardzo równa. Po wycyklinowaniu zamierzam olejować parkiet. Co by Pan doradził w temacie oleju jak również kleju do mozaiki...
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Michał N.

No nie! Proszę nie podcierać zadu szkłem. To jest praca dla maszyny do szlifowania parkietów. Szlifierką ręczną nie wyjdzie taka operacja. Będzie mnóstwo dziur i nierówności. Proszę powierzyć tę pracę rzemieślnikowi.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
qrt
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2010, 13:15

Re: Cyklinowanie parkietu dębowego + olejowanie

Post autor: qrt »

...kiedy naprawdę uwielbiam to robić! zwłaszcza takim mało skruszonym, najlepiej w kolorze zieleni butelkowej; ale żeby zadem nazywać ? do postury konia jeszcze mi daleko;

Ciężko zrozumieć poradę fachowca, zwłaszcza jak sugestywnie abstrachuje od swojego zawodu. No ale to przecież fachowiec;)
ODPOWIEDZ