Chrupie parkiet pod wpływem kroków

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
sss
Posty: 24
Rejestracja: 15 cze 2008, 18:54

Chrupie parkiet pod wpływem kroków

Post autor: sss »

Witam

Trafiłem na forum z Pańskimi licznymi poradami oraz odpowiedziami na nurtujące pytania inwestorów. Niestety wśród nich nie znalazłem opisu swojego problemu.

Mój problem jest taki. Został położony parkiet dębowy o wymiarach 70x300x22mm. Parkiet ma ok. 2 tygodni. To, co mnie niepokoi to dziwne odgłosy podczas chodzenia po nim. Miejscami parkiet „strzela” (chrupie) pod wpływem kroków. Co może być przyczyną? Podejrzewam, iż wykonawca oszczędzał na kleju. Czy istnieje metoda, która jednoznacznie stwierdzi ile użyto kleju do przyklejenia parkietu. Oprócz oczywiście stwierdzenia pustych opakowań po kleju.

Z poważaniem
Jarosław Kowalski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Chrupie parkiet pod wpływem kroków

Post autor: Czesław »

sss pisze:Witam

Trafiłem na forum z Pańskimi licznymi poradami oraz odpowiedziami na nurtujące pytania inwestorów. Niestety wśród nich nie znalazłem opisu swojego problemu.

Mój problem jest taki. Został położony parkiet dębowy o wymiarach 70x300x22mm. Parkiet ma ok. 2 tygodni. To, co mnie niepokoi to dziwne odgłosy podczas chodzenia po nim. Miejscami parkiet „strzela” (chrupie) pod wpływem kroków. Co może być przyczyną? Podejrzewam, iż wykonawca oszczędzał na kleju. Czy istnieje metoda, która jednoznacznie stwierdzi ile użyto kleju do przyklejenia parkietu. Oprócz oczywiście stwierdzenia pustych opakowań po kleju.

Z poważaniem
Jarosław Kowalski

Jest to mozliwe, aby oszacować zuzycie kleju z pewnym prawdopodobieństwem. Jednak wiąże sie to również z demontażem kilku deszczułek.

Chrupanie, jak Pan to nazwał jest wynikiem jednego, lub kilku czynników
podkład cementowy jest za słaby i frakcja piasku odrywa się od podkładu. Zdarza się to dość czesto, gdy ktoś oszczędza na cemencie. Odpowiedzialny jednak za ułożenie parkietu na takim podkładzie jest parkieciarz. Zawsze moze w przypadku watpliwości odmówić wykonania prac lub naprawić odpłatnie podkład wzmacniając go gruntem lub gruntem i masą samopozioomujacą
Zbyt mała ilość kleju - tutaj sprawa jest jasna
Nierównosci na podkładzie, które decydują o tym, że parkiet "wisi"nad płaszczyzną podkładu i nie jest na trwałe przyklejony. W przypadku nierównych podkładów powinno się deszczułki dociskać, lub najlepiej je wyrównać. i za to również jest odpowiedzialby parkieciarz.
w razie pytań proszę o kontakt

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ