deska z bielem

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
sarrabat
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2010, 15:28

deska z bielem

Post autor: sarrabat »

Witam
Kupilem deski debowe 110mm szerokosci, grubosci 22mm i dlugosci 800mm. Jest to produkt w tzw klasie EKO czyli "chyba najgorszej" ALE mnie wlasnie duza ilosc sekow, pekniec oraz urozmaicony wzor odpowiada. Mam zamiar przykleic to klejem UZIN MK 90 lub MK 92.
Pytania sa takie:
- czy ten klej (z proponowanym gruntem 414) bedzie odpowiedni do tego rodzaju deski na wylewce z miksokreta?
- jaki trwaly (lub nietrwaly) jest biel w desce debowej?
Rozumiem ze deska tej klasy moze posiadac duzo biela ale prosze mi powiedzec cos o jego parametrach. Na ile jest to miejsce wytrzymale i czy jego trwalosc (twardosc itp) mozna porownac z jakims gatunkiem drewna?

Dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: deska z bielem

Post autor: Czesław »

sarrabat pisze:Witam
Kupilem deski debowe 110mm szerokosci, grubosci 22mm i dlugosci 800mm. Jest to produkt w tzw klasie EKO czyli "chyba najgorszej" ALE mnie wlasnie duza ilosc sekow, pekniec oraz urozmaicony wzor odpowiada. Mam zamiar przykleic to klejem UZIN MK 90 lub MK 92.
Pytania sa takie:
- czy ten klej (z proponowanym gruntem 414) bedzie odpowiedni do tego rodzaju deski na wylewce z miksokreta?
- jaki trwaly (lub nietrwaly) jest biel w desce debowej?
Rozumiem ze deska tej klasy moze posiadac duzo biela ale prosze mi powiedzec cos o jego parametrach. Na ile jest to miejsce wytrzymale i czy jego trwalosc (twardosc itp) mozna porownac z jakims gatunkiem drewna?

Dziekuje za odpowiedz

Zastosowana Chemia (grunt i klej) jest prawidłowy, ale raczej proszę zastosować sprawdzony MK 92 S. Jeśli chodzi o biel w drewnie dębowym to jest to nieco bardziej miękkie miejsce w desce. Nawet porównałbym to z sosną. Jeśli chodzi o trwałość to, gdy posadzka nie jest w obiekcie o dużym natężeniu ruchu to nie ma obawy o trwałość.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ