badi

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
marcin9127
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2010, 16:45

badi

Post autor: marcin9127 »

Serdecznie witam Pana. moja znajoma ma parkiet egzotyczny(badi) i zatrudnila fachowca do wycyklinowania i polakierowania wyszlo bardzo ładnie,problem pojawił się dopiero przy montowaniu listw przypodłogowych w trakcie zaczeły pojawiać się szczeliny między listwom a podłogą wielkości od 5mm do 15mm .Fachowiec powiedział że z tym nic niezrobi , bo na naszym rynku niema kitów w tym kolorze.Gdy zadzwoniła i poprosila mnie o pomoc to ja zgodziłem się.Zaczełem od poszukiwań w sklepach i w internecie i nic.Prożba moja jest taka,czy Pan jest w stanie mi doradzic w jaki sposób mam zamaskowac te szczeliny. Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam . Marcin
adiosse
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:04

Re: badi

Post autor: adiosse »

a np brzoza ? albo mahoń ?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: badi

Post autor: Czesław »

marcin9127 pisze:Serdecznie witam Pana. moja znajoma ma parkiet egzotyczny(badi) i zatrudnila fachowca do wycyklinowania i polakierowania wyszlo bardzo ładnie,problem pojawił się dopiero przy montowaniu listw przypodłogowych w trakcie zaczeły pojawiać się szczeliny między listwom a podłogą wielkości od 5mm do 15mm .Fachowiec powiedział że z tym nic niezrobi , bo na naszym rynku niema kitów w tym kolorze.Gdy zadzwoniła i poprosila mnie o pomoc to ja zgodziłem się.Zaczełem od poszukiwań w sklepach i w internecie i nic.Prożba moja jest taka,czy Pan jest w stanie mi doradzic w jaki sposób mam zamaskowac te szczeliny. Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam . Marcin

Zmienić profil listew. Należy zamocować na ścianę listwę płaską, ale wysoką np. 6-8 cm i dopiero do tego dać listwę wąską i cienką, którą będzie można wygiąć na nierównościach parkietu. Jest to tradycyjna stara metoda montażu listew, taka dwuczłonowa. Z kitem do balii będzie jednak problem, ale nawet jak go się zdobędzie to w tak dużych jamach będzie po krótkim czasie bardzo czarny.
adiosse
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:04

Re: badi

Post autor: adiosse »

ale to przeciez rowna sie z kosztami wiekszymi, nawet sporo wiekszymi za cokół trzeba zaplacic ok 11zl + falka + bejca bo watpie ze listwy obie beda pod kolor + montaz raczej nie kazdy inwestor godzi sie na takie rozwiazania
marcin9127
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2010, 16:45

Re: badi

Post autor: marcin9127 »

dziekuje wszystkim za rady z ktorejs napewno skorzystam
ODPOWIEDZ