Płyta OSB 3 zamiast wylewki samopoziomującej

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Bogdan N.
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2010, 10:43

Płyta OSB 3 zamiast wylewki samopoziomującej

Post autor: Bogdan N. »

Na parterze domu wykonano wylewkę, pod którą jest 10 cm styropianu. Na tą wylewkę planowany jest parkiet dębowy 21 mm. Odchylenia wylewki dochodzą do 5 mm. Ponadto w trzech sąsiadująch pomieszczeniach wylano pod gres 1 cm wyżej. Glazurnik położył już gres w tych trzech pomieszczeniach. W sumie po uwzględnieniu grubości klepki w progach wystąpi różnica ok. 1 cm. Wylanie masy samopoziomującej 1 cm nie załatwia sprawy z uwagi na różnice w wylewce przy progach. Czy można użyć do wyrównania płyty OSB3 grubości 10mm? Czy są dodatkowe wymogi związane z położeniem i eksploatacją w przyszłości?

Pozdrawiam
Bogdan N.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Płyta OSB 3 zamiast wylewki samopoziomującej

Post autor: Czesław »

Bogdan N. pisze:Na parterze domu wykonano wylewkę, pod którą jest 10 cm styropianu. Na tą wylewkę planowany jest parkiet dębowy 21 mm. Odchylenia wylewki dochodzą do 5 mm. Ponadto w trzech sąsiadująch pomieszczeniach wylano pod gres 1 cm wyżej. Glazurnik położył już gres w tych trzech pomieszczeniach. W sumie po uwzględnieniu grubości klepki w progach wystąpi różnica ok. 1 cm. Wylanie masy samopoziomującej 1 cm nie załatwia sprawy z uwagi na różnice w wylewce przy progach. Czy można użyć do wyrównania płyty OSB3 grubości 10mm? Czy są dodatkowe wymogi związane z położeniem i eksploatacją w przyszłości?

Pozdrawiam
Bogdan N.

Proszę zastosować ową płytę OSB, ale proszę ją przydyblować kołkami rozporowymi. Nierówności można zniwelować rozsypując piasek kwarcowy o frakcji ziaren 0,2-0,5 mm. Po wypoziomowaniu będzie płyta bardzo dobrze leżała.
ODPOWIEDZ