Deska 22x140x2000

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Robert

Deska 22x140x2000

Post autor: Robert »

Witam serdecznie Pana
mam pytanie jak położyc deske 2 metrowa ( wymiary jak w tytule) na scianie, klient chce aby byla przytwierdzona gwozdzami ( takie jak z ukrzyzowania ) w łazience !!!
1. czy zrobic imitacje ze "lebki" gwozdzia przykleje do deski, czy nawiercac?
2. jak deska zapracuje na scianie?
3. jaki klej dać?

PS. Pani architekt tak mu zrobiła projekt, zachodze w głowę jak to ugryżć i jeszcze jedno

4. czy mozna rustikalnym debem obudować wanne ( moze na stelarzu) czy to zda się na wilgotnosc i na fakt ze bedzie tam para w łazience?

Bardzo prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Deska 22x140x2000

Post autor: Czesław »

Robert pisze:Witam serdecznie Pana
mam pytanie jak położyc deske 2 metrowa ( wymiary jak w tytule) na scianie, klient chce aby byla przytwierdzona gwozdzami ( takie jak z ukrzyzowania ) w łazience !!!
1. czy zrobic imitacje ze "lebki" gwozdzia przykleje do deski, czy nawiercac?
2. jak deska zapracuje na scianie?
3. jaki klej dać?

PS. Pani architekt tak mu zrobiła projekt, zachodze w głowę jak to ugryżć i jeszcze jedno

4. czy mozna rustikalnym debem obudować wanne ( moze na stelarzu) czy to zda się na wilgotnosc i na fakt ze bedzie tam para w łazience?

Bardzo prosze o pomoc



Oj. Wiem, o co chodzi, ale jest to raczej zadanie dla stolarza niż parkieciarza. Owszem robi się takie imitacje starych gwoździ drewnianych, ale najpierw należy solidnie przykleić deskę. Krawędzie deski powinny mieć dylatacje, lub powinny być zakończone korkiem. Do klejenia powtarzam, tylko klej SIKA T-54. Potem całość wyolejować.
Obudowę wanny można również zrobić z drewna dębowego. Dobrze je nasączyć impregnatem bezbarwnym i umocować na stelażu.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ