cyklinowanie

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
maciek

cyklinowanie

Post autor: maciek »

w jak najmniejszy sposób wyeleminować widoczny na parkiecie moment podnoszenia lub opuszczania cykliniarki podczas szlifowania podłogi (cykliniarka Hummel)

ODPOWIEDŹ

No brawo !!! Ja nie umiem przekazać wiedzy praktycznej na forum. Ma Pan zacną maszynę. Uważam, i nie tylko ja, że to najlepszy sprzęt na świecie. Proszę mnie zaprosić na swoją robotę to pokażę. W żaden sposób opisowo tego się nie zrobi. Nikt nie został parkieciarzem na podstawie podręcznika, czy instrukcji obsługi.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Marzyciel
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:51

Re: cyklinowanie

Post autor: Marzyciel »

Co nieco można wytłumaczyć... ;o)
Otóż aby wyelimionować ślad po dużej maszynie, można:
1,- zbliżając się do planowanego miejsca zatrzymania maszyny, delikatnie podnosić sprzęgło aby unieść bęben w górę, i tak samo z powrotem - delikatnie opuszczając ciągnąc maszynę... :D
2,- jeśli juz powstanie rowek, można go przepiłować maszyną do boków, później to miejsce najechać polerką ze złożonym na krzyż papierem min. P80 :roll:
3,- wezwać fachowca który zna się na swojej pracy.. 8-)

Ps/ jeśli owe ślady są już przymalowane, można wjechać w te miejsce małą maszyną do boków, zeszlifiować dane miejsce do granicy klepki, resztę wyrównać skrobakiem i delikatnie ręcznie papierkiem,
Okleić taśmą równo z brzegami klepek. i pomalować tymi samymi produktami co reszta podłogi...
Śladu nie będzie.. :D
slawek_w43
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2010, 16:20

Re: cyklinowanie

Post autor: slawek_w43 »

weź wózek dziecięcy , małe dziecko,przód tył przód tył i opanujesz cyklinowaie.(rób to płynnie)
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: cyklinowanie

Post autor: solidnieeu »

:) dobre ja tak nie ćwiczyłem :)
ODPOWIEDZ