"Obce" pióra.

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Gość

"Obce" pióra.

Post autor: Gość »

Swego czasu na szkoleniu prowadzonym przez Pana, bylo poakazywane zastowsowanie "obcych" pior w desce barlineckiej(po zfrezowaniu wpustow stosowal Pan kawalki aluminium do laczenia). Moje pytanie dotyczy tego czy; aluminium stosuje Pan bo ma jakies unikalne wlasciwoasi(hmm;]) czy poprostu ma pan latwy dostep do tego materialu i np unika sie tez dzieki temu rdzewienia podczas przechowywania takich pior.( ja naprzyklad zastanawiam sie nad ocynkowanymi blaszkami lub odpowiednio przycietymi kawalkami twardego tworzywa).
Rowniez zastanawiam sie czy takie " obce" pióro powinno wchodzic w zfrezowany wpust ciasno czy nalezy je w jakikolwiek sposob wkleic?
Z gory dziękuje
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: "Obce" pióra.

Post autor: Czesław »

Gość pisze:Swego czasu na szkoleniu prowadzonym przez Pana, bylo poakazywane zastowsowanie "obcych" pior w desce barlineckiej(po zfrezowaniu wpustow stosowal Pan kawalki aluminium do laczenia). Moje pytanie dotyczy tego czy; aluminium stosuje Pan bo ma jakies unikalne wlasciwoasi(hmm;]) czy poprostu ma pan latwy dostep do tego materialu i np unika sie tez dzieki temu rdzewienia podczas przechowywania takich pior.( ja naprzyklad zastanawiam sie nad ocynkowanymi blaszkami lub odpowiednio przycietymi kawalkami twardego tworzywa).
Rowniez zastanawiam sie czy takie " obce" pióro powinno wchodzic w zfrezowany wpust ciasno czy nalezy je w jakikolwiek sposob wkleic?
Z gory dziękuje



Ja używam obcych piór z aluminium, gdyż stosuję je również w tarasach, a aluminium nie rdzewieje. Ponadto można swobodnie za tanie pieniądze zronić mnóstwo tych piór i będą one trzymały wymiary nawet po długim czasie. Pióra można jednak robić z innych materiałów. Historycznie robiono je zawsze z drewna. Ważne aby pióro obce pasowało się w miarę ciasno. Nie może to być na tyle ciasno jednak, aby dochodziło do odkształceń warstwy wierzchniej.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ