ogrzewanie podłogowe a rodzaj podłogi

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
hanerle
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2009, 14:12

ogrzewanie podłogowe a rodzaj podłogi

Post autor: hanerle »

Witam,
mam nastepujący problem:chcę położyć na istniejącej podłodze wyłożonej kaflami (z funkcjonującym ogrzewaniem podłogowym wodnym) drewnianą podłogę.
Muszę wykluczyć skuwanie płytek.
Fachowiec od podłogi radzi mi położenie finish deski(lakierowanej)aby zachować grzanie podłogi. Ja mam wątpliwości , czy taka izolacja (kafle +deska) nie ograniczy drastycznie ogrzewania i czy warto decydować się na to rozwiązanie , które jest dla mnie kompromisem, bo najbardziej podoba mi się "żywa" podłoga z desek lakierowanych (nie fabrycznie, bo to mi pachnie laminatem). Z prześledzonych wątków na forach wynika, że najlepszy na ogrzewanie jest olejowany lamparkiet, mozaika :| , a ja marzę o grubych dechach. Czy warto zawracać sobie głowę zachowaniem grzania podłogi (mam też kaloryfery) skoro jej wydajność może być znikoma? Czy moze mi Pan w przybliżeniu podać "wydajność " grzewczą takiej podłogi.
Dziękuję za informację,
Anna
Gość

Re: ogrzewanie podłogowe a rodzaj podłogi

Post autor: Gość »

Mntaż podłogi z drewna na tkz.ogrzewaniu podłogowym towarzyszy wiele mitów i zwiazanych z tym obaw ,to że podkładem jest terakota to żadna z przeszkód , istota jest zastsowana chemia w postaci srodka gruntujacego i kleju,a wykonczenie olejem ,czy lakiero -olejem to sprawa gustu inwestora z tym problem poradzi sobie każdy średnio doświadczony montażysta podłogi.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: ogrzewanie podłogowe a rodzaj podłogi

Post autor: Czesław »

hanerle pisze:Witam,
mam nastepujący problem:chcę położyć na istniejącej podłodze wyłożonej kaflami (z funkcjonującym ogrzewaniem podłogowym wodnym) drewnianą podłogę.
Muszę wykluczyć skuwanie płytek.
Fachowiec od podłogi radzi mi położenie finish deski(lakierowanej)aby zachować grzanie podłogi. Ja mam wątpliwości , czy taka izolacja (kafle +deska) nie ograniczy drastycznie ogrzewania i czy warto decydować się na to rozwiązanie , które jest dla mnie kompromisem, bo najbardziej podoba mi się "żywa" podłoga z desek lakierowanych (nie fabrycznie, bo to mi pachnie laminatem). Z prześledzonych wątków na forach wynika, że najlepszy na ogrzewanie jest olejowany lamparkiet, mozaika :| , a ja marzę o grubych dechach. Czy warto zawracać sobie głowę zachowaniem grzania podłogi (mam też kaloryfery) skoro jej wydajność może być znikoma? Czy moze mi Pan w przybliżeniu podać "wydajność " grzewczą takiej podłogi.
Dziękuję za informację,
Anna


Prawdą jest, że deska gotowa trójwarstwowa to jedne z najlepszych rozwiązań. Nie polecam natomiast lamparkietu. Nie wiem skąd Pani to wyczytała, ale będzie to porażka technologiczna. Może być również mozaika, ale to drobny element, który lata swietności i mody ma za sobą. Jak przyklei Pani panel z drewna warstwowego o grubości 13-15 mm to między spodem desek, a wierzchnią warstwą będzie tylko 2 st. C. różnicy. Więc oceniam, że warto. Jeszcze jedna uwaga. Proszę deski warstwowe przykleić do płytek a nie układać pływająco. Proszę również zastosować klej elastyczny (np. Sika T-54, Uzin MK 95 BONA R850)

Popzdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ