drewno na wielkiej płycie

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
arch
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2012, 08:33

drewno na wielkiej płycie

Post autor: arch »

Witam, proszę o podpowiedź, w sprawie takiej: jak lepiej położyć podłogę drewnianą (nie zdecydowałam jeszcze czy panele czy klepkę) w bloku z wielkiej płyty (płyty kanałowe). W takim bloku płyty stropowe pracują i "klawiszują", jest to normalne (podobno) zjawisko ale skutkuje wiecznymi rysami tak na suficie jak i na wylewce pod istniejącą wierzchnią warstwą posadzkową , którą jest obecnie wypładzina lentex (typowa w latach 70-tych). Czy w takim wypadku może lepiej jednak panele kłaść jako podłogę "pływającą", i na czym? A jeślibym wolała klepkę to jak ją kłaść? Chciałabym wykończenie klepki do pastowania (mam zwierzęta i ciężkie meble). Przeważnie jest Pan zwolennikiem klejenia drewna do podłoża, ale w danej sytuacji co Pan uważa,?
Pozdrawiam, ewa
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: drewno na wielkiej płycie

Post autor: Czesław »

Również kleić. Klej elastyczny z pewnością rozwiąże Pani dylematy. Polecam formy SIKA, BONA, UZIN. Nie pęknie na łączeniach płyt stropowych. Musi Pani jednak zdjąć wykładzinę. Naprawić podkłady masa samopoziomującą (nie sadzę aby były równe) i dopiero wtedy przykleić parkiet lub deski. Musi to być jednak coś co będzie miało pióra i wpusty, lub zamki bezklejowe. Wszelkie mozaiki, lub lamparkiet bez piór i wpustów nie wchodzi w grę. Na wierz lepszy będzie olej, lub olejowosk. Jeśli chodzi o obecność zwierząt lepszy będzie czysty lej bez wosków.

Życzę powodzenia.
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ