wygięte deski podłogowe

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
gość

wygięte deski podłogowe

Post autor: gość »

Mam pytanie. Stolarz przygotował podłogę z drzewa wiśniowego wysuszonego. Połączył poszczególne deski (gr. ok. 15 mm) w "panele". Niestety po polakierowaniu powierzchni 3-cią warstwą lakieru niektóre "panele" uległy wygięciu na brzegach w tzw. "kołyskę" od ok 1 do 2 cm od poziomu. Czym jest to spowodowane. Gdzie stolarz popełnił błąd i czy da się to jakoś naprawić (wyprostować)?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: wygięte deski podłogowe

Post autor: Czesław »

gość pisze:Mam pytanie. Stolarz przygotował podłogę z drzewa wiśniowego wysuszonego. Połączył poszczególne deski (gr. ok. 15 mm) w "panele". Niestety po polakierowaniu powierzchni 3-cią warstwą lakieru niektóre "panele" uległy wygięciu na brzegach w tzw. "kołyskę" od ok 1 do 2 cm od poziomu. Czym jest to spowodowane. Gdzie stolarz popełnił błąd i czy da się to jakoś naprawić (wyprostować)?Stolarz nie miał pojęcia, że tak tworzony panel nawet firmą robiącym to masowo nie zawsze się udaje. Sama grubość elementów wskazuje, że będą z tym kłopoty. Stolarz powinien wiedzieć, że czym cieńsza grubość tym większe ryzyko. Aby ocenić błąd należy prześledzić cały proces technologiczny.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ