Deska podłogowa "Baltic Wood"

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
izik

Deska podłogowa "Baltic Wood"

Post autor: izik »

Witam.
Zakupiłam deskę podłogową firmy "Baltic Wood"w Castoramie- wiśnia komfort (podobno średniej twardości). Po rozmowie ze sprzedawcą i po napisach na etykiecie nadawały się świetnie między innymi do pokoju dziecięcego gdzie je ułożyliśmy.
A tu niespodzianka.
Zaraz po ułożeniu przy wstawianu mebli okazało się że zostają wgniecenia w miejscu gdzie stoją meble. Pod łóżkiem piętrowym znajdują się wysuwane szuflady na pościel- tam po tygodniu użytkowania też wystąpiły wgniecenia i silne zarysowania. Od tego czasu minęło 5 miesięcy i nawet warstwa lakieru się starła.
Moje reklamacje ani niezgodność towaru z usługą nie dają skutku a było ich już wiele.
Wydałam na tą podłogę 3 tysiące i są to dla mnie duże pieniądze.
Co mam zrobić może ktoś miał już ten sam problem.
Nadmieniam że panele mają podobno 15 lat gwarancji dla mnie nie zachowały swoich właściwości nawet przez 15 dni.
Proszę o pomoc.
Bo wydaje mi się że została już tylko droga sądowa.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Deska podłogowa "Baltic Wood"

Post autor: Czesław »

izik pisze:Witam.
Zakupiłam deskę podłogową firmy "Baltic Wood"w Castoramie- wiśnia komfort (podobno średniej twardości). Po rozmowie ze sprzedawcą i po napisach na etykiecie nadawały się świetnie między innymi do pokoju dziecięcego gdzie je ułożyliśmy.
A tu niespodzianka.
Zaraz po ułożeniu przy wstawianu mebli okazało się że zostają wgniecenia w miejscu gdzie stoją meble. Pod łóżkiem piętrowym znajdują się wysuwane szuflady na pościel- tam po tygodniu użytkowania też wystąpiły wgniecenia i silne zarysowania. Od tego czasu minęło 5 miesięcy i nawet warstwa lakieru się starła.
Moje reklamacje ani niezgodność towaru z usługą nie dają skutku a było ich już wiele.
Wydałam na tą podłogę 3 tysiące i są to dla mnie duże pieniądze.
Co mam zrobić może ktoś miał już ten sam problem.
Nadmieniam że panele mają podobno 15 lat gwarancji dla mnie nie zachowały swoich właściwości nawet przez 15 dni.
Proszę o pomoc.
Bo wydaje mi się że została już tylko droga sądowa.



Droga Pani. Zaręczam, że przegra Pani tę batalię i powiększy koszty. Sprzedaż w sieciach budowlanych, oczywiście naznaczona jest znacznym niedoinformowaniem. Nie wiem, co Pani powiedział sprzedawca, ale nie została pani prawidłowo poinformowana, o cechach tego materiału. Piszę cechy, bo naprawdę nie są to wady. Rzeczywiście, ten gatunek drewna nie należy do najtwardszych, ale jeśli sprzedawca Pani tego nie powiedział, to i tak Pani obowiązkiem było się o tym dowiedzieć, czy w internecie, czy na ulotkach firmy Balitic Wood, gdzie są takie informacje. Poza tym wgniatanie się nóżek meblowych jest dla tego gatunku oczywiste. Jeśli nacisk punktowy na kilka centymetrów kwadratowych jest znaczny, to takie zjawisko nie jest sensacją. Przesuwanie natomiast mebli po podłodze lakierowanej jest karygodnym błędem użytkowania. Cóż z tego, że deska ma gwarancję, jak producent określa jeg warunki. Ręczę Pani, że producent nie dopuszcza możliwych przerysowań na powierzchni, bo jest to zniszczenie mechaniczne. Czy w nowym samochodzie (niezależnie ile Pani na niego wyda - BMW, czy Fiat) może Pani bezkarnie po lakierze przesuwać jakieś przedmioty, lub poruszać się wzdłuż krzaków? Rozumiem, dojazd do domu ma krzaki, ale tego żaden producent samochodów nie bierze pod uwagę. Gwarancja z pewnością tego zniszczenia mechanicznego nie obejmuje. W Pani przypadku należało pod meble podkleić podkładki filcowe, które załatwiłyby temat, a na linii wysuwania szuflad z twardymi kółeczkami należało podłożyć wykładzinę, lub przeźroczyste maty chroniące podłogę przed zarysowaniem. Podobnie się dzieje z krzesłami na kółkach. Nawet najtwardszy lakier i najtwardszy gatunek drewna wymaga takich zabezpieczeń. W tym przypadku muszę stwierdzić, że wielu klientów jeszcze nie ma świadomości użytkowania drewna na podłogach. Na szczęście dla tych są laminaty, tanie niewgniatające się i oczywiście niezdrowe. Coś za coś. Szkoda, że ludzie nie wiedzą, że drewno, jako wytwór natury Bug zaprojektował, jako niedoskonałe. Drewnem w naszych domach należy się opiekować. Proszę spojrzeć na Skandynawów. Zawsze po swych podłogach chodzą boso lub w skarpetkach i często są to podłogi olejowane. Gdyby Pani kupowała podłogę, w takim punkcie jak mój, najpierw udzieliłaby Pani odpowiedzi na pytania - Czy są psy w domu, jak duże są dzieci, jak zwykle w zwyczaju macie Państwo użytkowanie posadzek ??? Oczywiści w pani przypadku zaproponowałbym drewno w oleju, które znacznie mniej się rysuje. Oczywiście jednak, majac olejowane drewno znacznie częściej je pielęgnujemy. Oczywiści, że jeśli klient tego nie akceptuje, to musi kupić laminat. Ponieważ temat jest zawsze bardzo aktualny, liczę na dyskusję i podaję również nr. telefonu 0-695 05 05 00

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ