rysa na parkiecie

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Ania

rysa na parkiecie

Post autor: Ania »

Proszę o poradę, jak można usunąć rysę na parkiecie. Jakie są techniczne możliwości? Czy można to zrobić samemu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ania
Michal

Re: rysa na parkiecie

Post autor: Michal »

A czy jeżeli rysa jest blisko ściany czy istnieje szansa próby demontażu parkietu, wyjęciu porysowanej deski i wstawienie nowej. Mowie oczywiscie o demontarzy calego jednego rzedu parkietu, kolejnego itd, nie samej wadliwej deski. Czy elementy bedzie mozna ponownie polaczyc?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: rysa na parkiecie

Post autor: Czesław »

Ania pisze:Proszę o poradę, jak można usunąć rysę na parkiecie. Jakie są techniczne możliwości? Czy można to zrobić samemu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ania
Jest to dość trudne, ale nie jest niemożliwe. Nalezy zawołać fachowca z woskami termicznymi w róz nych kolorach drewna i powinien to zrobić. UWAGA, nie jest to usługa tania. Samodzielne wykonanie jest bez szans

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: rysa na parkiecie

Post autor: Czesław »

Michal pisze:A czy jeżeli rysa jest blisko ściany czy istnieje szansa próby demontażu parkietu, wyjęciu porysowanej deski i wstawienie nowej. Mowie oczywiscie o demontarzy calego jednego rzedu parkietu, kolejnego itd, nie samej wadliwej deski. Czy elementy bedzie mozna ponownie polaczyc?Nadal nie wiem czy jest to podłoga z paneli drewnianych, czy tradycyjnie przyklejona i szlifowana w mieszkaniu. Jeśli jest to podłoga tradycyjna to należy wykonać renowację całej podłogi w owym pomieszczeniu. W lakierze naprawy punktowe są bardzo widoczne i dlatego nie wykonuje się takich napraw skoro potem miejsce naprawiane razi z daleka. Tylko w niektórych przypadkach podłóg olejowanych i to tylko w niektórych gatunkach drewna jest to możliwe. Wtedy bez zmiany optyki powierzchni można wykonać taką naprawę. Również przez fachowca. W przypadku podłóg fabrycznie lakierowanych można zdjąć ostatni rząd i wymienić na nowy, układając go w zależności od potrzeb pływająco lub na klej.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ