parket jesionowy

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
renia
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:16

parket jesionowy

Post autor: renia »

bardzo proszę o poradę , w kwietniu tego roku odebrałam dom mam kupiony parkiet jesionowy 22mm/70/500 120 m do końca wakacji muszę sie przeprowadzić posadzki betonowe wylane w styczniu, stan obecny wilgotnosc posadzek 4,4 - 5,4 % słyszałam o membranach odcinajacych parkiet od podłoża jakie materiały zastosować i czy wogóle w takich warunkach można układać parkiet jestem załamana błagam o szybka odpowiedż
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: parket jesionowy

Post autor: Czesław »

renia pisze:bardzo proszę o poradę , w kwietniu tego roku odebrałam dom mam kupiony parkiet jesionowy 22mm/70/500 120 m do końca wakacji muszę sie przeprowadzić posadzki betonowe wylane w styczniu, stan obecny wilgotnosc posadzek 4,4 - 5,4 % słyszałam o membranach odcinajacych parkiet od podłoża jakie materiały zastosować i czy wogóle w takich warunkach można układać parkiet jestem załamana błagam o szybka odpowiedż



Nie jest to taki proste. Mam nadzieję, że parkieciarze, którzy mierzyli wilgotność to zrobili to dobrze. Owszem można odciąć wilgoć na takim poziomie, ale nie większym. Należy zastosować grunt przeciwwilgociowy. Ja stosuję grunty firmy Chimiver. Dwa do trzech razy zastosowany grunt i na ostatnią warstwę należy posypać piasek kwarcowy o frakcji 0,8-1mm. Następnie jak grunt wyschnie należy zastosować dobry klej. Polecam firmę SIKA T-54. Elastyczny, dobrze izolujący, niestarzejący się i bardzo mocny. Jak będzie Pani miała problemy z kupnem to proszę zadzwonić pod numer 0-68 324 02 88 i zlecić dostawę na budowę, niezależnie od miejsca przeznaczenia w całym kraju. Towar przyjdzie wraz z fakturą za te same pieniądze, co w sklepach.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ