Jak połączyć deskę barlinecką ze schodami merbau i gresem

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Janusz

Jak połączyć deskę barlinecką ze schodami merbau i gresem

Post autor: Janusz »

Witam, mam pytanie, na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Położyłem gres w kuchni, przy kuchni wychodzą schody betonowe z dołu, wykończone stopnicami merbau. Parkiet w salonie przy kuchni okazał się niestety za drogi (100m2 w całym domu, ale max 35m2 naraz, więc bez dylatacji), zdecydowałem się na deskę barlinecką merbau. Nie wiem czy ją kleić czy układać jako pływającą, dlatego że chcę koniecznie połączyć ją z gresem bezlistwowo i ze schodami też najchętniej bezlistwowo (prosta linia). Wymyśliłem coś takiego: W całości podłoga pływająca na takich matach jak pod panele, przed gresem i schodami (ok. 0,5m - 1m) maty chcę przykleić do podłoża i tego barlinka później przykleić do mat, oczywiście misternie wyrównując krawędzie frezarką. Na styk później przyklejam gres i ostatni stopień schodów merbau ścięty na grubościówce do 1cm. Co o tym myślicie - da tak radę? I jakiego użyć kleju i jakich mat? I czym wypełnić spoiny? Nie mam kogo spytać, a parkieciarze do których dzwonię albo mi to zrobią po swojemu albo wogóle nic nie powiedzą, a ja już nie mam niestety środków na fachowców, a jestem dosyć "techniczny" że tak to nazwę.
Gość

Re: Jak połączyć deskę barlinecką ze schodami merbau i gresem

Post autor: Gość »

Panie Czesławie, niestety żona mnie wyrzuci z domu jak zrobię wystającą listwę na łączeniu polerowanego gresu z Barlinkiem. Czy jak przykleję Barlinka w całości, zostawię dylatację z gresem 0,5cm i wypełnię później korkiem w płynie będzie ok? I ostatnie pytanie: czym przykleja Pan Barlinka do betonu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i za to forum. Pozdrawiam, Janusz.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak połączyć deskę barlinecką ze schodami merbau i gresem

Post autor: Czesław »

Janusz pisze:Witam, mam pytanie, na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Położyłem gres w kuchni, przy kuchni wychodzą schody betonowe z dołu, wykończone stopnicami merbau. Parkiet w salonie przy kuchni okazał się niestety za drogi (100m2 w całym domu, ale max 35m2 naraz, więc bez dylatacji), zdecydowałem się na deskę barlinecką merbau. Nie wiem czy ją kleić czy układać jako pływającą, dlatego że chcę koniecznie połączyć ją z gresem bezlistwowo i ze schodami też najchętniej bezlistwowo (prosta linia). Wymyśliłem coś takiego: W całości podłoga pływająca na takich matach jak pod panele, przed gresem i schodami (ok. 0,5m - 1m) maty chcę przykleić do podłoża i tego barlinka później przykleić do mat, oczywiście misternie wyrównując krawędzie frezarką. Na styk później przyklejam gres i ostatni stopień schodów merbau ścięty na grubościówce do 1cm. Co o tym myślicie - da tak radę? I jakiego użyć kleju i jakich mat? I czym wypełnić spoiny? Nie mam kogo spytać, a parkieciarze do których dzwonię albo mi to zrobią po swojemu albo wogóle nic nie powiedzą, a ja już nie mam niestety środków na fachowców, a jestem dosyć "techniczny" że tak to nazwę.


Niestety taka techniczność zawodzi. Proponowany montaż jest nie technologiczny, więc odradzam. Trudno przewidzieć co się stanie. Z pewnością ulegnie utracie gwarancja producenta na produkt.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak połączyć deskę barlinecką ze schodami merbau i gresem

Post autor: Czesław »

Gość pisze:Panie Czesławie, niestety żona mnie wyrzuci z domu jak zrobię wystającą listwę na łączeniu polerowanego gresu z Barlinkiem. Czy jak przykleję Barlinka w całości, zostawię dylatację z gresem 0,5cm i wypełnię później korkiem w płynie będzie ok? I ostatnie pytanie: czym przykleja Pan Barlinka do betonu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i za to forum. Pozdrawiam, Janusz.



Barlinka przyklejam klejem 1K PU z ofert barlinka, ale że jest on dość trudny w stosowaniu, mam jeszcze klej poprzedni barlinka Revin Al, który jest znacznie łatwiejszy dla laika I trochę tańszy. Połączenie z płytką za pomocą korka jest dobrym rozwiązaniem, natomiast wysiedlanie Pana z domu nie. Ale jak Pan zrobi tę dylatację korkiem w płynie to obawiam się, że będzie to bardzo prawdopodobne. Pańska małżonka wyczulona jest na estetykę, a korek w płynie nie jest estetyczny. Lepszy będzie korek w paskach równolegle montowany z podłogą, tylko, że wszelkie cięcia desek na styku z korkiem muszą być chirurgiczne. Jak się to Panu nie uda to proszę pisać, znajdziemy jakiś dom pomocy społecznej, albo …, no właśnie proszę żonie przekazać, że nikt nie jest niezastąpiony, ona również.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ