wilgotny parkiet

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
mazia
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:50

wilgotny parkiet

Post autor: mazia »

Proszę o poradę dlaczego obecnie w lecie mam mokry parkiet .Założony w czerwcu tamtego roku cały rok bez problemów i teraz gdy często pada parkiet jest wilgotny często są na nim krople rosy (wody).Parkiet leży w strefie budynku bez piwnicy .Pod parkietem jest wylewka betonowa .Parkiet dąb mała klepka klejony i zabezpieczany produktami bony. .Pokój nie ma kratki wentylacyjnej , ale nie wiem też jaka i czy jest izolacja pod parkietem. Co mam jeszcze sprawdzić okna, rynny , poziom wód gruntowych.Bardzo proszę o poradę.Dom ma 20 lat , nie był przez nas budowany tylko kupiony i pewne rzeczy są nie ustalone co do rodzaju użytych w nim materiałów. Co może być przyczyną tej wilgotności na parkiecie i jak zapobiegać tym, objawom .

ODPOWIEDŹ:

Na takie pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć bez badań, choćby podstawowych, więc proszę wezwać rzeczoznawcę. To, że akurat w lecie skrapla się woda jest oczywistym. Poziom wilgotności powietrza wzrasta i w kontakcie z zimnym parkietem kondensuje się wilgoć. Jaka jest jednak przyczyna, że parkiet jest aż tak zimny, lub jaka jest przyczyna takiej wysokiej koncentracji wilgoci w budynku, bez wizji nie jestem w stanie ocenić.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
wjedrusik

Re: Wilgotny parkiet

Post autor: wjedrusik »

mazia pisze:Proszę o poradę dlaczego obecnie w lecie mam mokry parkiet .Założony w czerwcu tamtego roku cały rok bez problemów i teraz gdy często pada parkiet jest wilgotny często są na nim krople rosy (wody).Parkiet leży w strefie budynku bez piwnicy .Pod parkietem jest wylewka betonowa .Parkiet dąb mała klepka klejony i zabezpieczany produktami bony. .Pokój nie ma kratki wentylacyjnej , ale nie wiem też jaka i czy jest izolacja pod parkietem. Co mam jeszcze sprawdzić okna, rynny , poziom wód gruntowych.Bardzo proszę o poradę.Dom ma 20 lat , nie był przez nas budowany tylko kupiony i pewne rzeczy są nie ustalone co do rodzaju użytych w nim materiałów. Co może być przyczyną tej wilgotności na parkiecie i jak zapobiegać tym, objawom .
Witam.

Mam podobny problem.
Podłoga Finish Deska Mebau. Położona na początku czerwca br. na posadzkę o wilgotności 1,5%. Po 2 miesiącach w dwóch miejscach podłoga podniosła się. Podłoga klejona na dwuskładnikowy klej firmy Bona.

Dom jest nowobudowany. Fundamenty zabezpieczone. Na chudym betonie 12 cm styropianu, folia termoizolacyjna + instalacja ogrzewania podłogowego oraz 6 cm zbrojonej posadzki betonowej.
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: wilgotny parkiet

Post autor: solidnieeu »

Może problemy pojawiają się na mostkach cieplnych - w punkcie rosy.
Jeżeli skrapla się woda na parkiecie może to oznaczać:
[*]że podłoga jest za zimna w odniesieniu do temp powietrza w pomieszczeniu - słaba izolacja posadzki
[*]za duża wilgotność w pomieszczeniu
[*]wilgotne podłoże (usterka rury - ogrzewania podłogowego)
możliwe są wszystkie z powyższych przyczyn razem lub osobno.
Wymieniłem najbardziej prawdopodobne bez sprawdzenia i pomiarów trudno powiedzieć coś więcej i sprecyzować.
Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi to samo taniej - a przez to najczęściej mniej dokładnie lub na gorszym materiale.
Dlatego szukanie oszczędności często jest bardzo drogie.
Lakiery, oleje, kleje parkiety - parkieciarzom zniżki
ODPOWIEDZ