podłoga bambusowa

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
comilka
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2014, 23:46

podłoga bambusowa

Post autor: comilka »

Witam Wszystkich.

Bardzo prosze o pomoc i przepraszam, za długośc posta, ale sprawa wydaje mi sie skomplikowana i chcieliśmy przekazac pełne informacje.
Mamy w domu wykonaną podłogę z desek bambusowych firmy Midas karmel skręcany dł. 1840x92x10 lakierowany fabrycznie.
Ok. 4 miesiące po położeniu podłoga uległa wyłódkowanie, a obecnie ok. 1,5 roku później zmatowione są krawędzie i coraz więcej pustych miejsc. Dzieje się to tylko w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym.
Czy do położenia tej podłogi można było zastosować klej Kerakoll SLC eco L34?
Po wygrzaniu montażu, firma parkieciarska dokonała pomiaru wilgotności posadzki miernikiem elektronicznych i uzyskała wynik 4,3- 4,5%. Następnie przystąpiono do wykonania podłogi mówiąc nam, że koniecznym jest do zastosowania grunt odcinający wilgoć Kerakoll SLC eco PU31 (co zrobiono). Czy było to prawidłowe dla odcięcia wilgoci resztkowej?
Dwa miesiące po położeniu podłogi, inna firma dokonała u nas pomiaru wilgotności metodą karbidową uzyskując wynik 1,5%.
Czy jest możliwe by w tak krótkim czasie, przy użyciu gruntówki, doszło do takiego ubytku wilgoci?
Czy metoda karbidowa jest w pełni miarodajna? W innym miejscy zasugerowano nam, że w przypadku podłoża z cementu hutniczego (CEM II, CEM III lub CEM IV) z dodatkami plastyfikatorów, wyniki metody karbidowej są fałszywe. Jedyną rzetelną metodą jest zmierzenie wilgoci wagosuszarką.
Bardzo prosimy o pomoc, bo giniemy w tym temacie :(

Pozdrawiam
comilka
Zinter25
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2015, 13:43

Re: podłoga bambusowa

Post autor: Zinter25 »

I jak tam? Rozwiązaliście swój problem?
Stoimy przed takim samym wyzwaniem i nie do końca wiemy jak sobie z tym teraz poradzić

______________
żaluzje bambusowe kraków
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 11:41 przez Zinter25, łącznie zmieniany 1 raz.
markowepodłogi
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2015, 20:55

Re: podłoga bambusowa

Post autor: markowepodłogi »

Jeżeli po wygrzewaniu wilgotność w podłożu utrzymywała się na poziomie tak wysokim, nasuwa się pytanie. Czy wygrzewanie zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy? Poza tym na ogrzewaniu podłogowym nie wykonuje się izolacji przeciwwilgociowej a tym bardziej tak dużej wilgoci resztkowej. Ekipa, która wykonała w przedstawiony sposób montaż podłogi wykazała się brakiem profesjonalizmu, podstawowej wiedzy i szczytem głupoty(zarazem najprawdopodobniej byli najtańsi). W kleju nie upatruje problemu, choć znam lepsze. Co do samego bambusa, pomimo wielu jego zalet, niestety nie jest to najlepszy wybór na ogrzewanie podłogowe, ponieważ włókna bambusa prasowanego są sklejane za pomocą żywic pod olbrzymim ciśnieniem, w skutek tego powstają duże naprężenia "zamknięte" w elementach podłogowych.
Podgrzewanie elementów z prasowanego bambusa, nie rzadko wykonywane w sposób zbyt gwałtowny rodzi ryzyko odkształcania się ich, tak jak potrafią odkształcić się podgrzewane płaszczyzny wykonane przy użyciu tworzyw sztucznych. Niestety odkształcenia te są plastyczne, czyli po wyłączeniu ogrzewania elementy podłogowe nie wracają do punktu wyjścia i problem zostaje.
Proponuje przyzwyczaić się do obecnej sytuacji, ewentualnie wymienić okładzinę np. na drewno warstwowe.
W razie dodatkowych pytań, postaram się pomóc 721 863 366
Pozdrawiam
Marek
angela23
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:45
Kontakt:

Re: podłoga bambusowa

Post autor: angela23 »

Bardzo dobry materiał.
[url=http://ekofiltr.pl/pl/oferta/filtry_workowe_fw]ekofiltr.pl/pl/oferta/filtry_workowe_fw[/url]
valkko80
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2015, 06:57

Re: podłoga bambusowa

Post autor: valkko80 »

Bambus to nawet w literaturze "Lekki i wytrzymały materiał budowlany, stolarski, galanteryjny, tkacki, wykorzystywany do budowy desek do krojenia żywności oraz na plecionki w Azji". Tam spełnia swoją funkcję od wieków.
[url=http://bdburchex.com.pl/]bdburchex.com.pl[/url]
ODPOWIEDZ