Jaki klej do dębowych desek podłogowych??

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
szabla136
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2010, 10:54

Jaki klej do dębowych desek podłogowych??

Post autor: szabla136 »

Witam
Jestem na etapie doboru kleju do dębowych desek podłogowych, deski szerokości 14cm, grubość 22mm, długośći w przedziale od 40-90cm (mix), łączone na pióro-wpust.
Deski mają być klejone do wylewki betonowej.
Jaki klej i grunt użyć (w rozsądnej cenie) do tego typu podłogi??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDŹ:

Ja zawsze przyklejam takie deski klejem SIKA T-54, lub nieco tańszym, ale mniej elastycznym SIKA T-45. Można również użyć MUREXIN X-BOND K-88 lub nieco mniej elastyczny K-511. Deski tak szerokie to duże naprężenia i najczęściej dochodzi do zerwania spoiny na granicy z podkładem cementowym. Czym bardziej elastyczny klej tym lepiej. Ponadto spoiny SIKA T-54 i X-BOND KS K-88 nie starzeją się. Niewielka różnica cenowa daje ponad 100% gwarancji. Ponadto do kleju SIKA T-54 nie trzeba stosować gruntu, a to jest również oszczędność.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
szabla136
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2010, 10:54

Re: Jaki klej do dębowych desek podłogowych??

Post autor: szabla136 »

Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie - co Pan sądzi o kleju WAKOL PU225, ponieważ mogę mieć taki klej w dobrej cenie??

ODPOWIEDŹ:
Ten klej nie wystepuje w dobrej cenie. Proszę sprawdzić czy nie jest przeterminowany. Innych uwag nie mam, jest to dobra chemia.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ