Klej do desek parkietowych

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
zuzanna
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:18

Klej do desek parkietowych

Post autor: zuzanna »

Witam,
wiem,że podobne pytania już były, jednak chciałbym zapytać, jaki kleje uważa Pan za odpowiednie i o w miarę rozsądnej cenie do przyklejenia olejowanych desek dębowych o grubości 2O mm i wymiarach 100mmX300mm-1200mm. O ile dobrze sprawdziłem SIKA T-54 i Murexin X-BOND K88 są dosyć drogie. Co sądzi Pan o kleju kauczukowym Tytan? Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klej do desek parkietowych

Post autor: Czesław »

zuzanna pisze:Witam,
wiem,że podobne pytania już były, jednak chciałbym zapytać, jaki kleje uważa Pan za odpowiednie i o w miarę rozsądnej cenie do przyklejenia olejowanych desek dębowych o grubości 2O mm i wymiarach 100mmX300mm-1200mm. O ile dobrze sprawdziłem SIKA T-54 i Murexin X-BOND K88 są dosyć drogie. Co sądzi Pan o kleju kauczukowym Tytan? Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz.


Ja nie mam na tym forum dawać rad wygodnych Państwa, ale rady prawidłowe względem technologii. Nie zawsze sa to najtańsze produkty, tak jak chca inwestorzy. Nie raz wypowiadałem się na temat klejów kauczukowych. W przypadku desek o takiej szerokości kleje podane przeze mnie lub ich odpowiedniki w innych firmach są absolutną koniecznością. A wiec, jeśli stać pana na deskę to musi być stać na klej. Inaczej będzie miał Pan straty znacznie dotkliwsze niż róznica w cenie kleju. Klej jest nawet ważniejszy od samych deszczułek. Widziałem dziesiątki podłóg zrobionych z „bogatej deski”, ale przyklejonych niewłaściwym klejem i zapewniam, że tych podłóg już nie ma. Zrobiłem szereg realizacji, gdzie zamontowałem tańszy parkiet, ale na dobrym kleju i nadal te podłogi bardzo dobrze funkcjonują. Klej jest fundamentem, a pan chce położyć deski o takiej szerokości na piasku. Zrobi pan jak zechce, ale w przypadku stosowania klejów tańszych proszę mieć odwagę napisać, że miałem rację i parkiet nie leży prawidłowo.

Pozdrawiam

Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ