Jaki klej i grunt do parkietu jesion 500/70/22

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
pawelk
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:47

Jaki klej i grunt do parkietu jesion 500/70/22

Post autor: pawelk »

Witam
Przymierzam się do ułożenia parkietu jesionowego 500/70/22 na wylewce mixokretem. Mój fachowiec chce stosować grunt Ceresit C17 i klej rozpuszczalnikowy Anser 5-10-15, natomiast ja nie jestem pewien, czy to dobry wybór i czy nie wymóc stosowania innych produktów. Prosiłbym o poradę, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jaki klej i grunt do parkietu jesion 500/70/22

Post autor: Czesław »

pawelk pisze:Witam
Przymierzam się do ułożenia parkietu jesionowego 500/70/22 na wylewce mixokretem. Mój fachowiec chce stosować grunt Ceresit C17 i klej rozpuszczalnikowy Anser 5-10-15, natomiast ja nie jestem pewien, czy to dobry wybór i czy nie wymóc stosowania innych produktów. Prosiłbym o poradę, pozdrawiam.
I to jest typowy barbarzyńca. Pisałem wilekokrotnie, że klej ten jest kauczukowy, a wiec szybko się starzeje. Trwałość spoiny klejowej to max 2-4 lat. Do tego zestaw kombinowany gruntu dyspersyjnego, który jest niekompatybilny z tym klejem. Należy natychmiast zmienić układacza i chemię do parkietu.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ