Lakierowanie schodów z sosny

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
trygula
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:27

Lakierowanie schodów z sosny

Post autor: trygula »

Witam!!!

Przymierzam się do polakierowania schodów drewnianych wykonanych z deski sosnowej. Schody są stare (maja 50 lat) oczyszczone do surowego drewna z farby olejnej. Konstrukcja mocujaca (nośna) stopnie i podstopnie schodów jest z belek sosnowych. Podczas chodzenia schody skrzypią więc uważam że pracują. Ubytki w drewnie oraz łączeniach stopni zostały zaszpachlowane.

Prosze o poradę jakiego lakieru najlepiej użyć - zaznaczam że schody pracują więc zastosowanie twardych lakierów dwuskładnikowych jest problematyczne.

Wybrałem lakier Berger-Seidle LT-EXPORT jednoskładnikowy na bazie żywic, ponieważ doczytałem się że nadaje się do desek, podłóg drewnianych Jako podkład Spezial -Exotengrund tej samej firmy.

Może są inne lepsze lakiery przeznaczone schodów i desek??

Pozdrawiam Tomasz

ODPOWIEDŹ:

Jest to dobre rozwiązanie. Nie będę Pana indoktrynował innymi produktami, bo mając dostęp do B-S niech Pan się nie spodziewa, że w grupie lakierów uretanowo-alkidowych inni producenci mają lepsze produkty. Porównywalne tak, ale nie są to lakiery lepsze.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
stylezzhh
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2010, 21:11

Re: Lakierowanie schodów z sosny

Post autor: stylezzhh »

trygula pisze:Witam!!!

Przymierzam się do polakierowania schodów drewnianych wykonanych z deski sosnowej. Schody są stare (maja 50 lat) oczyszczone do surowego drewna z farby olejnej. Konstrukcja mocujaca (nośna) stopnie i podstopnie schodów jest z belek sosnowych. Podczas chodzenia schody skrzypią więc uważam że pracują. Ubytki w drewnie oraz łączeniach stopni zostały zaszpachlowane.

Prosze o poradę jakiego lakieru najlepiej użyć - zaznaczam że schody pracują więc zastosowanie twardych lakierów dwuskładnikowych jest problematyczne.

Wybrałem lakier Berger-Seidle LT-EXPORT jednoskładnikowy na bazie żywic, ponieważ doczytałem się że nadaje się do desek, podłóg drewnianych Jako podkład Spezial -Exotengrund tej samej firmy.

Może są inne lepsze lakiery przeznaczone schodów i desek??

Pozdrawiam Tomasz

ODPOWIEDŹ:

Jest to dobre rozwiązanie. Nie będę Pana indoktrynował innymi produktami, bo mając dostęp do B-S niech Pan się nie spodziewa, że w grupie lakierów uretanowo-alkidowych inni producenci mają lepsze produkty. Porównywalne tak, ale nie są to lakiery lepsze.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Załączniki
Wykonywalem 2 lata temu cyklinowanie schodów z farby olejnej(3 warstwy_koloru bialego)i zastosowałem lakier 2-komponetowy Junkers,i do tej pory schody sa w znakomitym stanie,(teraz duzo zleceń mam wlasnie z polecenia)<br />Pozdrawiam...PS.po schodach czesto i gesto sie chodzi
Wykonywalem 2 lata temu cyklinowanie schodów z farby olejnej(3 warstwy_koloru bialego)i zastosowałem lakier 2-komponetowy Junkers,i do tej pory schody sa w znakomitym stanie,(teraz duzo zleceń mam wlasnie z polecenia)
Pozdrawiam...PS.po schodach czesto i gesto sie chodzi
schody-spa.jpg (181.09 KiB) Przejrzano 9135 razy
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Lakierowanie schodów z sosny

Post autor: solidnieeu »

stylezzhh - o wielu lakierach mógłbym powiedzieć podobnie dwa lata to niedługo a lakiery w tej samej technologii dużo od siebie nie odbiegają wytrzymałością - ale to tylko jeden z elementów świadczących o klasie lakieru.
stylezzhh
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2010, 21:11

Re: Lakierowanie schodów z sosny

Post autor: stylezzhh »

solidnieeu-uzywam lakierow z gornej polki,tak samo olejow i innych impregnatow,...
I wiem ze moich uslug moge sie nie wstydzic,(robie rowniez poprawki po firmach bardzo glosno sie reklamujacych,czasami to co spotykam to zenada parkieciarska)
schody sa miejscem czestego uzytkowania,wiec lakiery 2-komponetowe staram sie uzywac(ale mam przypadki ze Klijent chce miec schody olejowane)w takim przypadku kilka razy w roku dokonuje pielegnacji/impregnacji
pozdrawiam...
ODPOWIEDZ