Lakier do parkietu dla alergika

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
mama
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2011, 17:14

Lakier do parkietu dla alergika

Post autor: mama »

Proszę o poradę -jaki lakier do parkietu w pokoju dla alergika.Poliuretanowy czy akrylowy albo mieszany z tych skladników.Nie ma znaczenia podatnosc na zarysowania.Majster sugeruje firmę Bona a ja szukalam firmy Tikkurila.Parkiet jest debowy ok 30 lat juz ma :roll:
tomulo13
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:41

Re: Lakier do parkietu dla alergika

Post autor: tomulo13 »

Majster bardzo dobrze poleca.Ja tez polecam firmę bona
mama
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2011, 17:14

Re: Lakier do parkietu dla alergika

Post autor: mama »

A nie smierdzi po pomalowaniu?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lakier do parkietu dla alergika

Post autor: Czesław »

Zdecydowanie BONA jest lepsza. Ta firma wykonuje swoje wyroby tylko dla branży Parkieciarskiej. Tikurilla jest w branży parkieciarskiej prawie nie banan, a jej program ilości lakierów wręcz mikry. Proszę zastosować lakier Bona Mega. Ma on całkowicie niealergizujące działanie.
MedicalSmaf
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:57

medic

Post autor: MedicalSmaf »

Ten temat jest po prostu bezkonkurencyjny :), jest dla mnie interesujące .
adrin16
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2011, 00:42

Re: Lakier do parkietu dla alergika

Post autor: adrin16 »

bona mega jest tak samo antyalergiczna jak 90% lakierów wodnych na rynku ale jako nieliczna jest wyjątkowo słaba co wskazuje test tabera w karcie technicznej oraz jak na tak niska jakośc drogi. Nie polecam ! a piersze pytanie do zadającego post powinno brzmieć co to za pomieszczenie co bedzie Pan lakierował

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ