Zapytanie o klej SIKA T54 i T45..

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
tomula26
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2010, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Zapytanie o klej SIKA T54 i T45..

Post autor: tomula26 »

Witam mam pytanie co do kleju sika t 54 i t45. Otóż w jakich przypadkach trzeba gruntować podłoże stosując te kleje... Chciałbym całkowicie przejść na sike i nie ukrywam ze bez gruntowania cena za przyklejenie parkietu nie jest taka duża bo odchodzi koszt gruntu. Myślę ze grunt stosował bym tylko pod deski i na parterze. Prosze o fachowa porade kiedy mam gruntować a kiedy jest to zbędne....?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zapytanie o klej SIKA T54 i T45..

Post autor: Czesław »

tomula26 pisze:Witam mam pytanie co do kleju sika t 54 i t45. Otóż w jakich przypadkach trzeba gruntować podłoże stosując te kleje... Chciałbym całkowicie przejść na sike i nie ukrywam ze bez gruntowania cena za przyklejenie parkietu nie jest taka duża bo odchodzi koszt gruntu. Myślę ze grunt stosował bym tylko pod deski i na parterze. Prosze o fachowa porade kiedy mam gruntować a kiedy jest to zbędne....?
pozdrawiam

Sika ma bardzo dobrą zwilżalność, wiec jak jest wszystko OK. to grunt jest zbyteczny. Kiedy go jednak stosować? Kiedy podkład jest nieco słabszy i pylący, lub, kiedy należy odciąć wilgoć resztkowa z podkładu. W innych przypadkach można nie stosować gruntu.

Pozdrawiam
Czeslaw Bortnowski
ODPOWIEDZ