Olej do wyrównania barwy deski trójwarstwowej

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
lucek172
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:31

Olej do wyrównania barwy deski trójwarstwowej

Post autor: lucek172 »

Położyliśmy na podłodze deski trójwarstwowe Dąb Activ Therma firmy Teka Parquet . Kupiliśmy je przez internet i na wzorniku deski miały dość wyrównany kolor , a po położeniu na podłodze okazało się , że są bardzo zróżnicowane kolorystycznie . Czy istnieje możliwość zaolejowania desek olejem z barwnikiem , żeby chociaż trochę wyrównać kolorystycznie podłogę? / deski są olejowane/
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Olej do wyrównania barwy deski trójwarstwowej

Post autor: Czesław »

lucek172 pisze:Położyliśmy na podłodze deski trójwarstwowe Dąb Activ Therma firmy Teka Parquet . Kupiliśmy je przez internet i na wzorniku deski miały dość wyrównany kolor , a po położeniu na podłodze okazało się , że są bardzo zróżnicowane kolorystycznie . Czy istnieje możliwość zaolejowania desek olejem z barwnikiem , żeby chociaż trochę wyrównać kolorystycznie podłogę? / deski są olejowane/

Nie mam pojęcia jak to wyjdzie. Jeżeli stosowano wcześniej olej UV to są marne szanse na powodzenie. A właśnie takie oleje są właściwe dla tego typu produkcji desek. Ja bym wykonał próbę i zweryfikował ewentualną możliwość. Proszę wziąć olej woskujący np. firmy Balanchon w odpowiednim ciemniejszym kolorze i spróbować deskę zaolejować takim olejem. Życzę powodzenia.
Michal
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2011, 15:26

Re: Olej do wyrównania barwy deski trójwarstwowej

Post autor: Michal »

Jeżeli użyto olei UV to szanse na powodzenie takiej operacji są niewielkie- oleje utwardzane UV zamykają pory w drewnie, które powinien penetrować i wypełniaj olej barwiący. Naniesienie wosku może pomóc, tak jak radzi Pan Czesław, jednak wg mnie może wystąpić problem z adhezją warstwy UV z woskiem.
ODPOWIEDZ